صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

آزمون صلاحیت بالینی دانشجویان
آزمون صلاحیت بالینی دانشجویان

 

 

 

 

 

نحوه ارزشیابی و تقسیم بندی ایستگاه های OSCE :

·         با توجه به اهداف اختصاصی تدوین شده در هر ایستگاه OSCE تعدادی از اهداف اختصاصی در هر station مورد ارزیابی قرار می گیرد.

·         در هر ایستگاه متناسب با اهداف تدوین شده افراد آموزش دیده به عنوان standard patients ، مانکن و مدل و یا وسایل و تجهیزات مورد نیاز قرار گرفته است.

·         standard patients از دانشجویان سایر ورودی ها خواهد بود و توسط مدیرگروه پرستاری حداقل دو هفته قبل از شروع آزمون انتخاب و توسط اساتید آموزش می بیند.

·         زمان اختصاص یافته جهت کلیه ایستگاهها یکسان و برای هر ایستگاه OSCE  مدت 15 دقیقه در نظر گرفته شده است و زمان جابجایی دانشجویان بین ایستگاه ها نیز یک دقیقه لحاظ می گردد.

·         کمیته ای متشکل از اساتید یک ساعت قبل از زمان برگزاری آزمون از مرکز مهارتهای بالینی و ایستگاه ها بازدید و نسبت به کنترل و چک کلیه وسایل، تجهیزات و مانکن ها اقدام می نمایند.

·         اساتید و ممتحنین نیم ساعت قبل از زمان برگزاری آزمون در ایستگاه های مربوطه مستقر می گردند.

·         فراگیران 15 دقیقه قبل از زمان برگزاری آزمون به سالن انتظار مرکز مهارت های بالینی دعوت می گردند تا علاوه بر ثبت نام از آنان، کارت های ورود به ازمون آنها نیز چک گردد.

 

·          زمان اجرای آزمون هفته بعد از اتمام دوره کاراموزی در عرصه می باشد.

 

نکات مهم جهت آزمون دهندگان :

§         پوشیدن روپوش سفید، نصب اتیکت شناسایی و همراه داشتن کارت دانشجویی در این آزمون الزامی است.

§         دانشجو باید قبل از ورود به ایستگاه ها حتماَ خودکار یا مداد به همراه داشته باشد، چون در برخی ایستگاه ها از دانشجو خواسته می شود گزارشاتی را یادداشت نمایند.

§         در این آزمون، پیش قرنطینه خواهیم داشت. زمانی که آزمون دانشجو تمام می گردد، می تواند از مرکز خارج شود.

§         آزمون گیرندگان هیچ گونه آموزشی در هنگام آزمون به دانشجویان نمی دهند، بنابراین دانشجو نباید هیچ گونه راهنمایی درخواست کند و همچنین نباید در مورد نمره خود صحبت نماید. بدیهی است پس از آزمون نتایج اعلام می گردد.

§         هر گونه سر و صدا و بی نظمی در برگزاری آزمون یا تخلف در آزمون منجر به مردود شدن دانشجو و خروج از چرخه امتحان می گردد.

 


١٢:٥١ - 1399/04/24    /    شماره : ١٨٢٠٧    /    تعداد نمایش : ٦٤خروج