صفحه اصلی > آرشیو خبر 


  چاپ        ارسال به دوست

حضور خیرین در عرصه سلامت نقش ویژه ای در ارتقای شاخص های بهداشتی درمانی دارد

حضور خیرین در عرصه سلامت نقش ویژه ای در ارتقای شاخص های بهداشتی درمانی دارد

رئیس مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم (ص) در جلسه مجمع خیرین این مجتمع  با بیان اینکه سلامت  یک حق همگانی و از زیر ساخت توسعه پایدار است گفت : حضور خیرین در عرصه سلامت نقش ویژه ای در ارتقای شاخص های بهداشتی درمانی دارد.

دکتر مهدی حسنی آزاد در ادامه با بیان اینکه  در حال حاضر در برخی از حوزه های تجهیزاتی، ساختاری  این مجتمع ، که به عنوان بزرگترین مرکز دولتی درمانی استان هرمزگان بار فراوانی را متحمل می شود  نیازمند مشارکت خیرین و حضور آنها در این  عرصه می باشیم گفت: در حال حاضرتسریع در روند ساخت و تجهیز بخش  هماتولوژی و ساخت همراه سرای بیمار در  بیمارستان شهید محمدی نیازمند مشارکت خیرین می باشد.

حسنی آزاد  بابیان اینکه در حال حاضر بسیاری از بیماران  مبتلا به بیماری های خونی جهت ادامه درمان به خارج از استان سفر می کنند افزود: این بیماران و خانواده آنها علاوه بر رنج بیماری ، بدلیل هزینه های درمان و هزینه های اقامت و رفت و آمد مشقت فراوانی را متحمل خواهند شد چرا که  بیماران خون ، عموما نیاز به بستری های طولانی مدت  جهت سیر درمان در بیمارستان دارند. لذا تسریع در روند اتمام بخش نیمه ساخته هماتولوژی و تجهیز آن از نیازهای اساسی این مجتمع می باشد.

رئیس مجتمع درمانی پیامبر اعظم(ص) همچنین خاطر نشان کرد : ساخت همراه سرای بیمارنیز از دیگر نیازهای اساسی این مجتمع می باشد چرا که بسیاری از مراجعه کنندگان به این مجتمع درمانی از شهر ها و روستاهای اطراف بندرعباس می باشند که همراهان این بیماران در بسیاری از موارد محل مناسبی جهت اقامت ندارند لذا در شرایط بسیار سخت و ناخوشایندی در هوای گرم و شرجی بندرعباس در محوطه بیمارستان و یا اتاق انتظار همراهان اسکان گزیده اند که این خود مشکلات عدیده ای را به همراه دارد.

حسنی آزاد در خاتمه  با بیان اینکه حضور خیرین سلامت در ارتقای نظام سلامت و کمک به بیماران نیازمند و فراهم آوردن شرایط مناسب جهت سیر روند درمان  بسیار حائز اهمیت می باشد گفت: ثبت مجمع خیریه مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم(ص) بهترین گام در این خصوص بود که امیدواریم با شروع فعالیت آن ومشارکت خیرین استان اقدامات بسیار ارزنده ای در این خصوص صورت پذیرد.

تنظیم خبر: روابط عمومی مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم(ص)

 

 

 

 

 

 


١٤:٢٥ - 1397/04/31    /    شماره : ١٢١٧١    /    تعداد نمایش : ١٨٠خروج