صفحه اصلی > آرشیو خبر 


  چاپ        ارسال به دوست

فرماندار قشم در جمع پرستاران بیمارستان پیامبر اعظم (ص):پرستاران به فداکاری معیار تازه‌ای بخشیدند

دکتر علیرضا نصری فرماندار شهرستان قشم با حضور در جمع پرستاران به مناسبت سالروز ولادت حضرت زینب (س) و گرامیداشت پرستار گفت: حضرت زینب(س) مظهر صبر، عاطفه، استقامت و ایثارگری است و از همین روی این روز به نام روز پرستار نامگذاری شده است.

دکتر نصری افزود: ‌پرستاران به فداکاری معیار تازه‌ای بخشیده‌اند، پرستار هم با جسم و هم روح و روان بیمار درگیر است و هم جسم را درمان و هم روحیه بیمار را مدیریت می کند.

وی تصریح کرد: نام پرستار در دو مقطع تاریخی در تارک انقلاب اسلامی درخشیده است؛ یک مقطع در دفاع مقدس بوده است. در آن مقطع ایثارگری پرستاران در مداوای مجروحین و جانبازان جنگ تحمیلی و کمک هایی که در پشت جبهه های جنگ داشته اند، و دیگری نیز در مقطع کنونی مبارزه با ویروس منحوس کرونا که نه فقط در ایران بلکه تمام جهان با آن دست و پنجه نرم می کنند و در این شرایط نیز پرستاران ایثارگرانه تا پای جان در کمک به مردم و کسانی که با این بیماری درگیر شده، حاضر بوده اند.

فرماندار شهرستان قشم افزود: در بحث بیماری کرونا پرستاران مستقیماً درگیر بوده اند و جان خود را در طبق اخلاص برای کمک به مردم گذاشته اند و امروز اگر در کشور شرایط بیماری کرونا، شرایط بهتری است مرهون مجاهدت، ایثارگری و از خودگذشتگی پرستاران است و مردم هم قدردان زحمات و ایثارگری پرستاران هستند.

نصری گفت: به یاری خداوند و با وفاق و همدلی که در ادامه نیز وجود خواهد داشت و با همکاری تمامی سازمانها، ادارات و مردم شرایط حاضر را که محصول تلاش های پرستاران است ادامه داده و امیدواریم راهی را که برای شکست بیماری کرونا پیش گرفته ایم، با قدرت و صلابت ادامه دهیم و جشن بزرگ پایان و شکست بیماری منحوس کرونا را با یکدیگر داشته باشیم.

دکتر مریم هروآبادی رئیس بیمارستان پیامبر اعظم(ص) قشم نیز ضمن تشکر از حضور مسئولین شهرستان به مناسبت روز پرستار گفت: کادر درمان در دوران شیوع ویروس کرونا روزهای سختی را پشت سر گذاشته است از جمله استرس کاری زیاد، تعداد مبتلایان بالا و ...که این شرایط باعث گردید تا فرسودگی کادر درمان به ویژه پرستاران در خط مقدم مبارزه با کووید ۱۹ چندین برابر شود اما با وجود این شرایط سخت، یک پرستار وقتی تمام توان و تلاش خود را به کار می گیرد و جسم و روح بیمار مبتلا به کرونای خود را التیام می بخشد، تمام خستگی از جسم وی خارج می شود.

دکتر هروآبادی افزود: پرستاران با تمام قوا، برای سلامت جامعه تلاش می کنند و شرایط را در این مقطع حساس پذیرفته اند اما موضوع مهمی که به آن نیازمند هستند، حفظ شأن، منزلت و کرامت پرستار است که همیشه به آن احترام گذاشته شود.

این مراسم که با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر تارم امام جمعه شهرستان قشم، شیخ خطیبی زاده امام جمعه اهل تسنن، دکتر نصری فرماندار، دکتر شیخ زاده معاون فرهنگی اجتماعی منطقه سازمان منطقه آزاد، دکتر بهزادی مدیر شبکه بهداشت و درمان، مهندس آل عبایی شهردار و اعضای شورای شهر قشم برگزار شد از پرستاران این مرکز درمانی با اهدا کارت هدیه خرید، لوح‌ تقدیر و شاخه گل قدردانی شد.


١٣:٤٤ - 1399/10/01    /    شماره : ٢٠٥٨٨    /    تعداد نمایش : ٢٣٧خروج