صفحه اصلی > آرشیو خبر 


  چاپ        ارسال به دوست

بمناسبت هفته سلامت صورت گرفت :

دکتر آمنه ماجدی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان پارسیان ضمن تبریک هفته سلامت و تشکر و قدردانی از حمایتها و رهنمودهای امام جمعه شهرستان در ارتقا سلامت مردم ، به تشریح شعار منتخب هفته سلامت با مضمون پوشش همگانی سلامت و عدالت در دسترسی به خدمات اولیه سلامتی پرداخت.

وی به خطر سنجی افراد بالای ۳۰ سال اشاره کرد و گفت : این طرح از یکی از مهمترین برنامه های سال ۹۸ حوزه بهداشت میباشد .

مدیر شبکه بهداشت و درمان پارسیان عنوان کرد با توجه به شیوع بیماریهای غیر واگیر ، با غربالگری و شناسایی زود هنگام بیماران دیابتی و به خصوص فشار خون بالا ، میتوان از بیماریهای قلبی عروقی ، نارسایی های کلیوی و دیالیز که علاوه بر مشکلات جسمی ، بار مالی زیادی نیز بر خانواده ها و دولت نحمیل میکند پیشگیری کرد

دکتر علی اکبری رئیس بیمارستان رستمانی در این دیدار ضمن تشکر از حمایتهای امام جمعه شهرستان ، بیان داشت در حال حاضر ۱۱متخصص در رشته های مختلف در بیمارستان مشغول بکار هستند و در این خصوص هیچ کمبودی نداریم همچنین داروهای اساسی تا چند ماه آینده تامین و در بیمارستان ذخیره شده است .

دکتر اکبری عنوان کرد : در سال ۹۸با توجه به افزایش جمعیت شهرستان در سالهای آتی ، برنامه ارتقاء فضای فیزیکی بیمارستان را با کمک خیرین در دستور کار داریم .

امام جمعه شهرستان پارسیان از زحمات پرسنل شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان رستمانی پارسیان تقدیر کرد و اظهار داشت : میبایست تامین عدالت و ارتقاء خدمات بهداشتی خصوصا در محیط های کم برخوردار اتفاق بیافتد و اقدامی کنیم که بار مراجعه به مرکز استان برای دریافت خدمات درمانی کاهش پیدا کند .

حاج آقا میرزایی امام جمعه شهرستان پارسیان تاکید کرد :‌ با توجه به برگزاری جلسات و کارگاه های آموزشی بسیاری که توسط تیم سلامت شبکه بهداشت در سطح شهرستان برگزار میشود میبایست در خصوص مراقبتهای اولیه بهداشتی از فرهنگ سازی در مدارس غافل نشویم و از مهدکودکها و مدارس شروع کنیم .

امام جمعه شهرستان عنوان کرد : تریبون نماز جمعه ظرفیت بسیار خوبی برای ایجاد حساسیت در حوزه سلامت مردم میباشد و ما در این زمینه از هیچ تلاش و همکاری کوتاهی نمیکنیم .

وی در پایان تاکید کرد شبکه بهداشت برای مردم دغدغه ایجاد کند تا همه نسبت به سلامتی خود حساس شوند و برای غربالگری خصوصا در زمینه فشار خون که میتواند باعث بیماری های بعدی شود اقدام کنند .

سپس معاون شبکه و مسئولین واحدهای ستادی گزارشی از شاخص های مهم واحد ها را خدمت امام جمعه شهرستان ارائه و اهم برنامه های ۹۸ را معرفی کرد.


٠٨:٤٦ - سه شنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ١٤٧٢٥    /    تعداد نمایش : ١٥٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج