صفحه اصلی > اطلاعیه ها 


 کارگاه تخصصی 2 روزه حفظ و بقای نوزاد در بیمارستان میناب
 

رئیس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب از برگزاری گارگاه تخصصی ویژه پزشکان اطفال و ماماها با هدف توانمندی این گروه تخصصی توسط متخصصین وزارت بهداشت به مدت 2 روز خبر داد.

دکتر محمد مورخ گفت : این کارگاه تخصصی توسط دکتر محمد حیدر زاده فوق تخصص نوزادان و رئیس اداره نوزادان و دکتر عباس حبیب الهی متخصص نوزادان و کارشناس اداره نوزادان وزارت بهداشت درباره چگونگی حفظ و بقای نوزادان در 29 روز اول تولد بصورت تخصصی ویژه پزشکان اطفال و ماماها برگزار شد.

سعیده داودی کارشناس آموزش پرستاری بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب عنوان کرد : هدف از برگزاری این دوره توانمند سازی ماما ها در مراحل احیاء نوزاد , تماس پوستی مادر و نوزاد در اولین دقایق حیات و همچنین بهبود ارتباط کلامی ایشان با مادر و نحوه بر خورد مطلوب ماماها با مادران باردار در طی سیر زایمان عنوان کرد.

داودی با اشاره به اینکه : از دیگر اهداف برگزاری این دوره آشنایی و نحوه استفاده با ابزارهای کاربردی،  روشهای احیاء نوزاد در مرحله آنی، روشهای نگهداری نوزاد در بدو تولد و بررسی تخصصی پیشگیری ازمرگ نوزادان در حوزه شرق هرمزگان است که از ماما های بیمارستانهای میناب، جاسک و رودان در این دوره دعوت به عمل آمده و بصورت کاملا تخصصی همراه با آموزشهای تئوری و عملی انجام شد .

وی عنوان کرد : این دوره ی 2 روزه که با محوریت وزارت بهداشت تشکیل شد، عوامل کاهش بر میزان مرگ و میر نوزاد و افزایش حفظ و بقای نوزاد , نحوه تغذیه صحیح مادر در قبل بارداری حین بارداری و دوران شیر خوارگی عنوان شد و چگونگی اثرات در رواند کاهش مرگ نوزادان از قبل تولد تا بدوتولد از زایشگاه تا ان .آی.سی.یو و بعداز ترخیص به ماماها آموزش داده شد .

این کارگاه با هماهنگی و پیگیری معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان و مسئول اداره سلامت مادر و کودک برگزار گردید.

تاریخ درج خبر : 1397/09/15  |  کد خبر : ١٤٠١٣ | تعداد نمایش خبر : 77
 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج