صفحه اصلی > اطلاعیه ها 


 آغاز غربالگری پاپ اسمیر در بیمارستان میناب
 
پاپ اسمیر

آغاز غربالگری پاپ اسمیر در بیمارستان میناب

 

برای نخستین بار تست پاپ اسمیر( غربالگری سرطان دهانه رحم )در بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب از ابتدای تیرماه سال جاری آغاز شد.

 دکتر محمد مورخ رئیس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب با اشاره به انجام آزمایش پاپ اسمیر در بیمارستان از ابتدای تیرماه گفت: با همکاری دکتر عبدالله پوری متخصص پاتولوژی بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) توانستیم آزمایش پاپ اسمیر که برای زنان بسیاری ضروری می باشد در دستور کار قرار داده و طی هماهنگی با معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با وجود متخصص آزمایشگاه مقیم بیمارستان این کار از ابتدای تیر ماه آغاز شده است.

دکتر ریحانه عبدالله پوری متخصص پاتولوژی با تعریفی از پاپ اسمیر افزود: پاپ اسمير آزمايشي قابل دسترس است و به لحاظ حساسيت و اختصاصي بودن در تشـخيص سـرطانهاي مهـاجم و پـيش مهاجم دهانه رحم مي توان اميدوار بود که در آيندهاي نزديك سرطان دهانه رحم ريشه کن گردد؛ ايده آل آن است که بيماري در مرحله بدون علامت بوسيله پاپ اسمير تشخيص داده شود.

 وی عنوان کرد: بخش عمده کاهش مرگ و مير ناشي از سرطان دهانه رحـم در زنـان نتيجـه غربـالگري مـوثر پـاپ اسمير مي باشد و بخش ديگر از اين موفقيت مديون بهبود شيوه هاي درمان است که باعث افزايش اميد به زندگي در بین افراد جامعه شده است.

متخصص پاتولوژی از زنان شهرستان میناب و حوزه شرق هرمزگان خواست تا در انجام آزمایش تست غربالگری دهانه رحم حداقل یک بار  به صورت سالانه به بیمارستان مراجعه کرده و در کمترین زمان ممکن نتیجه خود را دریافت کنند و از سلامت خود آگاه شوند.

تاریخ درج خبر : 1398/04/03  |  کد خبر : ١٨١٨٧ | تعداد نمایش خبر : 8
 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج