صفحه اصلی > اطلاعیه ها 


 نجات جوان 27 ساله مینابی از فلج دائم
 
آسیب ستون فقرات

 


 

 

دکتر محمد مورخ رئیس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب گفت: بیمار آقای جوان 27 ساله که با مصرف ترامادول و در پی آن  ایجاد  تشنج و سقوط از ارتفاع؛ دچار  فلج اندامهای تحتانی و فوقانی به دلیل آسیب نخاع گردنی شده بود، توسط دکتر محمود دهقان متخصص و جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات این مرکز درمانی با موفقیت تحت عمل جراحی قرار گرفت.

دکتر محمود دهقان جراح مغز و اعصاب وستون فقرات و اعصاب محیطی بیان کرد: شکستگی شدید مهره ۶c گردنی و آسیب نخاعی جدی به دنبال آن  در 3 سطح به دلیل نفوذ مایع مغزی نخاعی به نخاع گردنی ایجاد شده بود که پس از انجام معاینات بالینی بیمار در کوتاه ترین زمان ممکن  تحت عمل جراحی کور پکتومی c6 و جاگذاری مهره مصنوعی و ثابت سازی خلفی مهره های گردن قرار گرفت.

دکتر دهقان افزود: این بیمار که در بدو ورود دچار شوک نخاعی و فشار شدید به نخاع گردنی شده بود به اتاق عمل ارجاع شد؛ پس از لوله گذاری توسط متخصص بیهوشی با استفاده از ویدئو لارنگوسگوپ؛ با دقت و حساسیت بالا ابتدا فشار از روی نخاع درگیر بوسیله برداشتن کامل مهره ۶ گردنی و جایگزینی آن با مهره تیتانیومی بوسیله میکرودریل جراحی و زیر دید میکروسکوپ انجام شد.

وی عنوان کرد: پس از ثابت سازی مهره گردنی بوسیله پلاک از پشت تحت عمل جراحی و ثابت سازی خلفی نیز قرار گرفت و بیمار که دچار فلج هر چهار اندام شده بود با این متدد عصب آزاد و نخاع در حالت پاسخگوئی مغزی و بهبود قرار گرفت و بیمار بعد از 2 روز قدرت اندامهای فوقانی و تحتانی خود را بدست آورد.

دکتر دهقان با بیان اینکه چنین عمل هایی با توجه به امکانات موجود استانی در مراکز  استانهای بزرگ قابل انجام است؛ با توجه به شرایط ویژه ی بیمار در این مرکز درمانی انجام شد و هم اکنون حال بیمار ؛ خوب و در منزل دوره نقاهت را سپری می کند.

 

 

تاریخ درج خبر : 1399/03/10  |  کد خبر : ١٨١٩٠ | تعداد نمایش خبر : 13
 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج