صفحه اصلی > اطلاعیه ها 


 عمل جابجایی مهره گردن
 
ترمیم مهره گردن

 

برای اولین بار در بیمارستان میناب صورت پذیرفت:

  نجات جوان 23 ساله مینابی از قطع نخاع و جلوگیری از فلجی حتمی در بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب صورت پذیرفت.

 دکتر محمد مورخ، رئیس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) شهرستان میناب از نجات جوان 23 ساله مینابی از قطعی حتمی نخاع گردن بیمار ترافیکی در این بیمارستان خبر داد و گفت: پس از انتقال این جوان و با اعلام مجروحیت یک مورد بیمار ترافیکی، پس از انجام ام آر آی و سی تی اسکن و با توجه به پارگی و له شدگی نخاع آسیب دیده گردن و دیافراگم، توسط دکتر محمود دهقان، جراح و متخصص مغز و اعصاب بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب، تحت عمل موفقیت آمیز قرار گرفت.

 دکتر دهقان گفت: بیمار به لحاظ شدت جراحات وارده دچار شکستگی مهره پنجم گردنی شده بود و با فشار بر نخاع (قطعی ناقص) همراه بود و همچنین فلجی کامل هر 4 اندام (هر دو دست  و هر دو پا) و در پی آن مشکل تنفسی به علت فلج دیافرگم، با ریسک بالا تحت عمل جراحی ستون مهره های گردنی در مدت زمان 8 ساعت قرار گرفت.

 وی اظهار کرد: با توجه به له شدگی مهره پنجم گردنی، مجبور به برداشتن این مهره و همچنین جایگزینی آن با مهره مصنوعی شدیم که با اینکار فشار از روی نخاع برداشته شد و به وسیله پلاک فیکساسیون انجام شد و در کمال ناباوری تنفس بیمار از ناحیه دیافراگم و حرکت اندام ها طی ساعتی پس از جابجایی مهره گردنی، به حالت عادی برگشت و فلجی اندام های فوقانی بطور کامل بهبود یافت؛ ولی واکنشی از اندام های تحتانی در وهله اول از خود نشان نداد.

 جراح مغز و اعصاب در ادامه افزود: بعد از معاینه مجدد بیمار در بخش مراقبت های ویژه در بخشI.C.U. که امید کمی به بهبود نخاع اندام های تحتانی بود، خوشبختانه بطور نسبی پس از یک ماه فلجی و بصورت تدریجی اندام های تحتانی در حال بهبودی حسی حرکتی می باشند.

 دکتر محمود دهقان ضمن تشکر از دستیاران و کادر درمان بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب از دکتر سپیده پاک نیت متخصص بیهوشی قدردانی کرد.

 بیمار هم اکنون بعد از گذشت چند هفته از عمل و ترخیص از بیمارستان، مراحل ترمیم اندام های حسی بیماری تا سلامتی کامل را در منزل می گذراند.

 

 

تاریخ درج خبر : 1399/02/18  |  کد خبر : ١٨٢٠٤ | تعداد نمایش خبر : 12
 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج