صفحه اصلی > اطلاعیه ها 


 ثبت 12 مورد عقرب گزیدگی در یک شیفت کاری 12 ساعته بیمارستان میناب
 
عقرب گزیدگی

 

رئیس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب از گزش 12 نفر بر اثر عقرب گزیدگی در یک شیفت کاری 12 ساعته خبر داد و گفت: با توجه به آغاز گرما و هجوم عقرب ها به داخل منازل متاسفانه ۱۲ نفر شامل کودک 3 ساله تا سالمند 65 ساله توسط عقرب های از گونه (الماس و گاردیوم) مورد گزش قرار گرفتند.

 دکتر محمد مورخ افزود: در 2 روز گذشته یک کودک 6 ساله بشاگردی که بر اثر سم عقرب گاردیوم که از گونه خطرناک عقرب در این منطقه می باشد؛ دچار گزش شده بود و با توجه به بعد مسافت و دوری راه و همچنین دیر رسیدن به مراکز درمانی متاسفانه  جان خود را از دست داد.

دکتر مورخ ضمن تاکید بر مراقبت بیشتر خانواده ها به ویزه از کودکان در مقابل این بندپایان خطرناک عنوان کرد: خانواده ها در نیمه دوم فصل بهار و فصل تابستان بیشتر مواظب کودکان و سایر افراد خانواده باشند و نسبت به سم پاشی و مناسب سازی محل زندگی خود اقدام کنند تا شاهد اتفاقات ناگواری در این زمینه نباشیم.

 رئیس بیمارستان میناب خاطر نشان کرد: در صورت مشاهده کوچکترین گزش ها خود را به مراکز درمانی برسانند و اگر علائمی مانند: گزشهای نامعلوم، سوزش، درد، تب، سرگیچه، اسهال خونی، استفراغ و یا ادرار خونی داشتند؛ سریعا خود را به نزدیکترین مرکز درمانی برسانند تا از بروز هر گونه خطر احتمالی جلوگیری بعمل آید

تاریخ درج خبر : 1399/02/04  |  کد خبر : ١٨٢٠٥ | تعداد نمایش خبر : 7
 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج