صفحه اصلی > آرشیو خبر 


  چاپ        ارسال به دوست

عملیات نجات مادر باردار در بندرخمیر صورت گرفت ؛

در یک عملیات نجات 8 ساعته با کمک بهوزران و اهالی روستای پرکان گیشو از توابع بخش رویدر و شهرستان بندرخمیر یک مادر باردار به بیمارستان منتقل شد.

دکتر معصومه شکری زاده مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرخمیر گفت : در یک عملیات 8 ساعته در باران و سرما بهورزان خانه بهداشت روستای پرکان گیشو از توابع بخش رویدر و شهرستان بندرخمیر با کمک اهالی روستا مادر باردار را از میان سیلاب عبور داده و بیمارستان نیاپور بندرخمیر انتقال دادند.که خوشبختانه حال مادرباردار و نوزاد خوب و تحت نظر متخصص زنان و زایمان می باشد.

دکتر شکری زاده افزود : در پی این بارندگیها و طغیان رود خانه های فصلی راه ارتباطی برخی از روستاهای تابعه به مرکز شهرستان کاملا مسدود شده است . که در حال حاضر در تعدادی از روستاها با فروکش نمودن سیلابها و پایین آمدن سطح رودخانه ها رفت و آمد به کندی انجام می شود. همچنین کلیه ی خطوط تلفن همراه نیز در این روستاها قطع شده است.

حسین درداب بهورز خانه بهداشت روستای پرکان گیشو گفت : چند روز قبل از بارندگی طبق اعلام  و دستوری که دکتر شکری زاده مدیر شبکه بهداشت و درمان بندرخمیر در خصوص وضعیت جوی و هشدار بارندگی شدید و تاکید ویژه  در خصوص وضعیت مادران باردار وبیماران خاص به ما و همه کادر بهداشتی و درمانی در کل شهرستان ابلاغ کردند.با کمک همکارم گل درداب آموزش های لازم را به مادر باردار برای رفتن به نزدیک ترین جای ممکن که حداقل امکانات مامایی وجود داشته باشد دادیم ولی وی قبول نکرد.

درداب افزود : دیشب حوالی ساعت 10 شب مادر باردار 25 ساله با درد شکم ، پهلو و کمر درد شدید به درب منزل ما مراجعه کرد. وبا کنترل فشار خون وی بررسی صدای قلب جنین و به دلیل بارندگي و طغیان رودخانه ها و گل و لای و نبود راه و قطع خطوط ارتباطی مجبور شدیم تا صبح صبر کنیم.

وی خاطر نشان کرد : با توجه به صعب العبور بودن راه دسترسی این روستا حوالی ساعت 6 صبح با همکاری شورا و دهیار و اهالی روستا و بوسیله وانت بار مادر را تا جایی که ممکن بود و می شد راه را درست کرده و سرانجام طی پنج کلیومتر مسیر با پای پیاده تا جاده اصلی رویدر و بعد با ماشین شخصی خودکه رودبار بود مادر را به بیمارستان خمیر رساندیم. که خوشبختانه حال مادرباردار و نوزاد خوب و تحت نظر متخصص زنان و زایمان می باشد.

دکتر معصومه شکری زاده مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرخمیر از تلاش و زحمات بهورزان خانه بهداشت روستای پرکان گیشو حسین درداب ، گل درداب و اهالی روستا برای عملیات نجات جان مادرباردار  تشکر و قدردانی کرد.


٠٩:٢٦ - 1395/12/01    /    شماره : ٧٠٣٤    /    تعداد نمایش : ١٠٤١خروج