صفحه اصلی > اخبار و اطلاعیه های معاونت 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری کارگاه سلامت زنان در دوران باروری و یائسگی توسط مدیریت سلامت جمعیت خانواده ومدارس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان

کارگاه سلامت زنان در دوران باروری ویائسگی توسط مدیریت سلامت جمعیت خانواده ومدارس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با هدف ارتقاء سلامت زنان جهت کارشناسان هسته آموزش شهرستانهای تابعه در محل سالن اجتماعات مرکز فوریت ها حوادث پزشکی برگزار شد.

آرزو مبارک آبادی مدیر سلامت جمعیت خانواده ومدارس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: یائسگی یک مرحله طبیعی از زندگی زنان است وزمانی روی می دهد که زن قدرت باروری خودرا از دست می دهد. تخمدان ها قدرت کافی برای انجام اعمال طبیعی دوران باروری خود را ندارند و تخمک گذاری اتفاق نمی افتد.

مبارک آبادی افزود: حدود نیمی از جمعیت جهان زنان را تشکیل می دهند بنابراین اکثریت زنان در طی عمر خود یائسگی را تجربه می کنند که یائسگی با تغییرات روحی روانی جسمی اجتماعی همراه است که این امر باعث اهمیت بیشتر این دوران از زندگی می شود .

وی خاطرنشان کرد: یائسگی بیماری نیست ونقص تلقی نمی شود و به طور عمومی برای فرد مشکل ساز نیست یائسگی تغییری طبیعی و لازم در زندگی است.

مبارک آبادی بیان کرد: زنان در دوران یائسگی در معرض ابتلا یکسری از بیماریها مانند اضطراب وشیوع افسردگی  بیماریهای روانی  ودیابت وچاقی قرار می گیرند که باید زنان با آرامش واعتماد به نفس کامل این دوره را سپری کنند و به زندگی خود به نحواحسن ادامه دهند.

 


٠٩:٢٤ - 1398/07/10    /    شماره : ١٥٨١١    /    تعداد نمایش : ١٦٨خروج