صفحه اصلی > اخبار و اطلاعیه های معاونت 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر سلامت جمعیت خانواده ومدارس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از همایش پیاده روی کارکنان معاونت بهداشتی به مناسبت هفته سلامت بانوان خبر داد.

مدیر سلامت جمعیت خانواده ومدارس  معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از همایش پیاده روی کارکنان معاونت بهداشتی به مناسبت هفته سلامت بانوان خبر داد.

آرزو مبارک آبادی  مدیر سلامت جمعیت خانواده و مدارس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ، هدف از پیاده روی را ترویج فرهنگ ورزش خواند و گفت: پیاده روی ورزشی است ساده که هر فردی بدون نیاز به امکانات سالن ورزشی می توان به آن پرداخت و نیاز به فشار به روی عضلات بدن نیست و همه می توانند این ورزش را انجام دهند.

وی افزود: چاقی به عنوان مادر بیماری های قلبی و عروقی، دیابت و بیماریهای غیر واگیر است به همین خاطر می بایست پیاده روی را به عنوان بخشی از فعالیت های روزمره خود قرار دهیم.

مبار ک آبادی با تاکید بر اینکه افزایش فرهنگ سلامتی و ورزش ضروری است بیان کرد: باید این فرهنگ پیاده روی در جامعه ترویج یابد. اگر به ورزش توجه کنیم شاهد افزایش سرانه سلامت و کمتر شدن هزینه درمان می شود.

همزمان با برگزاری همایش پیاده روی کارکنان با هدف ترویج  شیر بعنوان صبحانه سالم بین کارکنان و فرهنگ سازی بیشتر توزیع شیر در راستای تغذیه سالم صورت گرفت .

درپایان برنامه به قید قرعه به چند نفر از کارکنان جوایزی اهدا شد.

 


١٠:١١ - 1398/09/10    /    شماره : ١٦٢٦٤    /    تعداد نمایش : ١٣١خروج