صفحه اصلی > اخبار و اطلاعیه های معاونت 


  چاپ        ارسال به دوست

هیچ گونه بیمار مبتلا به کرونا در سطح کشور و استان گزارش نشده است .

معاون  بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: کرونا نوعی ویروس است که باعث ایجاد عفونت در بینی و سیستم تنفسی فوقانی و تحتانی می شود . این ویروس معمولا می تواند با ایجاد مشکلات خفیف تا متوسط در دستگاه تنفسی فوقانی مانند سرماخوردگی باعث بیماری شود این بیماری با علائمی مانند آبریزش بینی ،سرفه ،گلو درد ،سردرد ،تب می تواند همرا باشد .

دکتر حسین پور افزود: در افرادی که سیستم ایمنی ضعیف دارند مانند افراد مسن و کودکان این احتمال وجود دارد که این ویروس باعث ایجاد مشکلات تنفسی بسیار جدی تر مانند ذات الریه یا برونشیت شود.

وی به چند نکته مهم بهداشتی که می توان خطر مبتلا شدن به ویروس کرونا را کاهش داد اشاره کرد : کافی است دستان خود را مرتب با آب وصابون بشویید،دهان و بینی خود را هنگام عطسه یا سرفه بپوشانید،ازتماس با افرادی که شبیه انفولانزا دارند خوداری کنید

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهار کرد: اقدامات موثری در خصوص جلوگیری از ورود ویروس کرونا  به استان انجام شده که شامل توزیع وسایل حفاظت فردی از جمله ماسک برای پرسنل گمرک ،اسکله ،فرودگاه های سطح استان ،آموزش به پرسنل درگیر ،غربالگری اولیه و گرفتن تب بدن مسافران ورودی پروازهای خارجی  ایرانی و غیر ایرانی به استان و مسافرانی که از راه کشتی وارد می شوندانجام گرفته است .

دکتر حسین پور گفت: تا حد امکان از سفرهای غیر ضروری به مقصد چین تا اطلاع ثانوی خود داری کنید.

 


٠٨:٣٧ - 1398/11/12    /    شماره : ١٦٦٩٩    /    تعداد نمایش : ١٦خروج