صفحه اصلی > اخبار و اطلاعیه های معاونت 


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه طرح استقرار پایگاه عملیاتی بسیج درمرکز بهداشت شهرستان با حضور معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان

 

جلسه طرح استقرار پایگاه عملیاتی بسیج درمرکز بهداشت شهرستان با حضور معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان

و جانشین سازمان بسیج جامعه پزشکی هرمزگان در مرکز بهداشت استان برگزارشد.

دکتر حسین پور معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: بسیج ملی مبارزه با بیماری کووید 19فرصتی است برای ایجاد پوشش خدمات برای افراد بیمار درمعرض خطر و ارتقاءدانش درک و مهارت مردم درمورد یکی از چالشهای مهم سلامت که درحال حاضر بسیاری از کشورهای جهان واز جمله کشورایران با آن درگیر است ودرآن احاد جامعه و دولت نیازمند بهره گیری گسترده و بکار گیری مشارکت فعال همه بخش های درگیر به ویژه سازمان بسیج و نیروهای مسلح می باشند .

دکتر حسین پور اظهار داشت : بسیاری از بسیجیان قشر بسیج جامعه پزشکی در سطح استان هرمزگان از روزهای نخست شیوع ویروس کرونا تلاش برای مقابله با کرونا را آغاز کردند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به وضعیت ادامه شیوع ویروس کرونا و ضرورت پیگیری با هدف قطع  از زنجیره انتقال بیماری کووید و اجرای بهینه مراقبت در منزل غربالگری اطرافیان و پیگیری موارد مثبت و ترخیص شده این طرح صورت می گیرد .

وی افزود: با افزایش تعدادافراد مبتلا به بیماری کووید 19و روند صعودی بیماری و کمبود نیروی انسانی درمراکز بهداشتی ودرمانی جهت پیگیری فعال بیماران و لزوم تقویت نظام مراقبت بیماری و مشارکت فعال همه بخشها بویژه نیروهای بسیج جامعه پزشکی ضروری می باشد.

دراین جلسه معاون فنی ومعاون اجرایی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان حضور داشتند

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


١٣:٣١ - 1399/02/30    /    شماره : ١٧٦٥٠    /    تعداد نمایش : ٥٠خروج