صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

هفته جهانی واکسیناسیون 24 الی 30 آوریل

هفته جهانی واکسیناسیون 24 الی 30 آوریل

هفته جهانی ایمن سازی - که در آخرین هفته ماه آوریل (24 تا 30 آوریل) برگزار می شود - با هدف ترویج استفاده از واکسن ها برای محافظت از افراد در هر سنی در برابر بیماری ها انجام می شود. ایمن سازی سالانه میلیون ها انسان را نجات می دهد و به عنوان یکی از موفق ترین و مقرون به صرفه ترین مداخلات بهداشتی جهان شناخته می شود. با این وجود ، امروز تقریبا 20 میلیون کودک در جهان وجود دارند که واکسن مورد نیاز خود را دریافت نمی کنند.
شعار امسال # واکسیناسیون برای همه است و این کمپین به این موضوع می پردازد که افرادی که این واسکن ها را تولی ، توزیع و به دست همگان میرسانندد قهرمانانی هستند که با تلاش برای حفظ سلامتی همه ، در همه جا مبارزه می کنند

اهداف کمپین 2020
هدف اصلی این کمپین ترغیب مشارکت بیشتر در زمینه ایمن سازی در سطح جهان و تاکید براهمیت نقش واکسیناسیون در بهبود و ارتقا سلامت و رفاه همگانی ، در همه جای جهان است.
به عنوان بخشی از این کمپین در سال 2020 ، سازمان بهداشت جهانی و همکاران اهداف زیر را مد نظر قرار داده اند :
• معرفی و تبلیغ اهمیت واکسن ها برای سلامتی کودکان ، درتمام جوامع انسانی.
• لازم است که ایمن سازی همگانی به عنوان یک سرمایه گذاری با ارزش و پایه ای برای سیستم های سلامت قوی ، انعطاف پذیر در پوشش بهداشت جهانی معرفی شود.
• تاکید و تمرکز بر روی نیازهای اساسی برای زیرساخت ها و پر کردن شکاف های موجود از طریق افزایش سرمایه گذاری برای واکسیناسیون عمومی جامعه .

با توجه به اینکه WHO سال 2020 را به عنوان سال جهانی پرستار و ماما تعیین کرده است ، سازمان جهانی بهداشت بر نقش اساسی پرستاران و ماماها به عنوان مروجین واکسناسیون عمومی در میان والدین تاکید می کند .

لینک منبع اصلی:
https://www.who.int/news-room/events/detail/2020/04/24/default-calendar/world-immunization-week-2020


٠٨:٣٢ - 1399/02/02    /    شماره : ١٧٣٣٦    /    تعداد نمایش : ٥٧خروج