صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

بهداشت محیط

پلمپ 3 واحد متخلف در حاجی آباد

در پی بازدید از اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی شهرستان حاجی آباد، 3 واحد تهیه و توزیع مواد غذایی به دلیل تخلفات بهداشتی و بهسازی، با حکم دادستان شهرستان حاجی آباد پلمپ شدند.

به منظور بررسی وضعیت رعایت موارد بهداشتی توسط واحدهای عرضه کننده مواد غذایی و اماکن عمومی شهرستان حاجی آباد جهت پیشگیری از خطر انتقال ویروس کرونا، تیمی متشکل از دادستان شهرستان، پلیس اماکن و کارشناسان واحد سلامت محیط شبکه حاجی آباد به اتفاق معاون بهداشتی شبکه از واحدهای صنفی این شهرستان بازدید نمودند.

دکتر حسین اقتدار بختیاری، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان حاجی آباد در این خصوص گفت: در این بازدید که با همکاری بسیار خوب و حمایت جدی دادستان شهرستان از تیم های بهداشتی انجام شد، یک نانوایی و دو سوپر مارکت به دلیل عدم رعایت موارد بهداشتی و عرضه مواد غذایی تاریخ گذشته، با حکم وی پلمپ شدند.

دکتر اقتدار بختیاری یادآور شد: از ابتدای اعلام همه گیری ویروس کرونا در کشور، تیم های سلامت محیط این شبکه اقدامات پایش اماکن حساس و عمومی که امکان انتقال ویروس در آنها بیشتر بود را در دستور کار خود قرار دادند و علاوه بر بازدیدهای روتین روزانه، بر رعایت نکات بهداشتی به منظور پیشگیری از انتقال ویروس کرونا و نحوه گند زدایی اماکن عمومی نیز نظارت می نمایند.

در طول این مدت، تعداد 694 بازدید از اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی و 387 بازدید از اماکن عمومی انجام شده است که در این بازدیدها، مقدار 525 کیلوگرم مواد غذایی تاریخ گذشته کشف و از چرخه مصرف انسانی خارج گردید. همچنین در نتیجه این بازدیدها، به تعداد 47 واحد صنفی اخطار کتبی داده شده که منجر به پلمپ 11 واحد متخلف شده است.

علاوه بر این، تعداد زیادی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اغذیه فروشی های بین راهی در مسیر کمربندی حاجی آباد با توصیه های بهداشتی کارشناسان سلامت محیط این شبکه به صورت داوطلبانه اقدام به تعطیلی موقت جهت پیشگیری از انتقال ویروس کرونا نموده اند. .

دادستان شهرستان حاجی آباد نیز در حاشیه این بازدید گفت: با توجه به تهدید سلامت مردم در پی انتشار ویروس کرونا و لزوم رعایت صد درصدی موارد بهداشتی توسط مردم و متصدیان اماکن، چنانچه این متصدیان نسبت به سلامت عموم مردم و رعایت موازین بهداشتی بی تفاوت باشند، به حکم قانون با آنان برخورد جدی خواهد شد.


١٠:١٨ - 1398/12/25    /    شماره : ١٧٠٩٣    /    تعداد نمایش : ١٢٨خروج