صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

کشف موارد مثبت اچ . آی . وی تا کنون به مانند نوک کوه یخ است .

کشف موارد مثبت اچ . آی . وی تا کنون به مانند نوک کوه یخ است .

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم :

کشف موارد مثبت اچ . آی . وی تا کنون به مانند نوک کوه یخ است .

جلسه کارگروه بهداشت، سلامت و امنیت غذایی شهرستان قشم  که با حضور اعضاء کارگروه  در محل سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان با دستور کار بیماری ایدز برگزار گردید

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم گفت  : خدماتی  که در مراکز مشاوره بیماریهای رفتاری ارائه می شود ، آموزش مراجعین ، مشاوره رایگان و شناسایی افراد مشکوک به بیماری و ارجاع  به آزمایشگاه ، انجام رایگان آزمایشات لازم ، انجام اقدامات کاهش آسیب(توزیع رایگان تجهیزات پیشگیرانه برای موارد پرخطر) عنوان کرد که با ، رعایت اصول رازداری و محرمانه بودن در کلیه مراحل و به صورت رایگان صورت می گیرد.

دکتر حمید رضا بهزادی افزود : مهمترین اقدامات انجام شده در شهرستان قشم  در خصوص شناسایی و پیگیری درمان بیماران مبتلا به ایدز را بیماریابی اکتیو در بین افرادی که دارای رفتار پر خطر هستند، نمونه برداری از کلیه افرادی که سابقه تزریق دارند و  یا به مراکز ترک اعتیاد مراجعه می نمایند، برگزاری کلاسهای آموزشی، توزیع پمفلت و پوستر آموزشی برای گروههای در معرض خطر  بخصوص جوانان  عنوان نمود  و خواستار همکاری همه جانبه نهادها و سازمانهای ذیربط در خصوص آموزش و شناسایی بیماریهای رفتاری به خصوص ایدز و هپاتیت گردید.

دکتر بهزادی افراد در معرض خطر  بیماریهای رفتاری (ایدز و هپاتیت ) را  کسانی دانست که  به نحوی در معرض یکی از رفتارهای پرخطر از جمله ، استعمال مواد مخدر به خصوص از نوع تزریق ، تماس جنسی خارج از چارچوب خانواده ، داشتن خالکوبی در بدن ، استفاده از مواد روان گردان و تماس با وسایل تیز و برنده آلوده به خون قرار گرفته اند.

دکتر بهزادی با اشاره به آمارهای کشوری و استانی ، تعداد موارد کشف شده را به مانند نوک کوه یخی دانست که با میزان واقعی فاصله دارد و هنوز خیلی از موارد مثبت شناسایی نشده اند .

فرماندار شهرستان قشم فعال سازی سازمانهای مردم نهاد را راهکار ارتقای سلامت جامعه دانست و گفت : تشکیل سمن های سلامت گامی موثر در راستای اصلاح و واقعی سازی تصورات اشتباه حاکم بر جامعه است .

علیرضا نصری افزود : جذب مشارکتهای مردمی در عرصه بهداشت و درمان را گامی مهم در راستای فرهنگ سازی و بروز رسانی دانش آحاد جامعه است و سلامت روحی و جسمی جامعه ، تضمین کننده توسعه و پیشرفت آن است و سمن ها می توانند با فرهنگ سازی ، به روند پیشرفت ها سرعت ببخشند .


١٠:٠٥ - شنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ١٤١٢٣    /    تعداد نمایش : ٣١٦خروج