صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

ماجرای یک مأموریت نفس گیر /تلاش ۸ ساعته تکنسین های اورژانس ۱۱۵ جاسک برای نجات جان یک مصدوم ترومایی

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، از تلاش ۸ ساعته تکنسین های پایگاه جاده ای اورژانس ۱۱۵ گوان، برای نجات جان یک مصدوم ترومایی در منطقه زاچ و داربست شهرستان جاسک خبر داد.

دکتر حسین قاسمی گفت: در پی تماس اهالی منطقه زاچ و داربست قدیم و ارائه گزارشی مبنی بر سقوط یک آقای ۳۰ ساله از درخت نخل و تروما به گردن و ستون فقرات، بلافاصله آمبولانس پایگاه جاده گوان، به محل حادثه اعزام شد.

دکتر قاسمی در ادامه افزود: با عنایت به صعب العبور بودن منطقه، امکان تردد آمبولانس میسر نبوده؛ لذا بعد از هماهنگی با اهالی منطقه، آمبولانس در آخرین نقطه قابل تردد متوقف و تکنسین های اورژانس، با تجهیزات کامل پزشکی، با استفاده از موتورسیکلت و خودرو سایپا، خود را بر بالین مصدوم رساندند.

وی ابراز کرد: در این مدت، تا رسیدن تکنسین های اعزامی بر بالین مصدوم، مشاوره های لازم توسط کارشناس مرکز پیام به مصدوم و همراهش ارائه شده و مأموریت مذکور نیز توسط تیم راهبری اورژانس رصد و پیگیری می شد.
بعد از انجام اقدامات درمانی اولیه و فیکس کردن سر و گردن و ستون فقرات مصدوم، مصدوم با کمک اهالی به کنار آمبولانس منتقل شده و به بخش اورژانس بیمارستان خاتم الانبیاء جاسک تحویل و مأموریت نفس گیر تکنسین های اورژانس بعد از ۸ ساعت به پایان رسید.


١٥:١٢ - 1399/05/04    /    شماره : ١٨٣٨٥    /    تعداد نمایش : ٦خروج