صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


تلاش ۳ ساعته تکنسین های اورژانس ۱۱۵ برای نجات جان مصدوم
 

 

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان از تلاش نفس گیر تکنسین های اورژانس ۱۱۵ بندر خمیر، برای نجات جان مصدوم ترمایی در کوه های دشت جیحون خبر داد.

دکتر محمود حسین پور گفت: به دنبال وقوع زلزله در بندرخمیر، گزارشی مبنی بر مفقود شدن یکی از اهالی دشت جیحون که برای برداشت عسل به کوه رفته بود، به اورژانس ۱۱۵بندرخمیر و ستاد هدایت عملیات بحران استان، ارسال شد.

حسین پور در ادامه گفت: بلافاصله تیم امدادی و تیم ارزیاب اورژانس ۱۱۵ به محل اعزام شدند که با توجه به صعب العبور بودن منطقه، اعزام آمبولانس به محل حادثه مقدور نبود؛ لذا تیم امدادی اورژانس به همراه مسئول اورژانس ۱۱۵ بندرخمیر، پیاده به محل حادثه اعزام شدند که بعد از سه ساعت تلاش و طی یک مسیر صعب العبور، توانستند مصدوم، آقای ۵۵ ساله که در پی زلزله و ریزش آور، دچار تروما به ستون فقرات شده بود را به دامنه کوه و محل استقرار آمبولانس هلال احمر انتقال دهند.

وی افزود: با توجه به وخامت حال مصدوم و نیاز به دریافت خدمات درمانی و حمایتی تخصصی، در نهایت مصدوم توسط هلال احمر به تکنسین های اورژانس ۱۱۵ تحویل داده شد.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان در انتها ابراز داشت: مصدوم در حال حاضر در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس تحت نظر می باشد.

 

 

 

تاریخ درج خبر : پنج شنبه ١٦ آبان ١٣٩٨  |  کد خبر : ١٦٠٩٦ | تعداد نمایش خبر : 338
 

 


خروج