صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان:
مردم دغدغه ای برای برگزاری مراسم تدفین متوفیان ناشی از کرونا نداشته باشند
 

 

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: یکی از نگرانی های جدی مردم و مسئولین درخصوص متوفیان ناشی از ویروس کرونا و احتمال خطرات تماس با میت که مبتلا به کرونا میباشد و اینکه چه اقدامی باید انجام دهند با توجه به ملاحظات بهداشتی که وجود دارد .

 

حجت الاسلام والمسلمین سید عباس تقوی ضمن تشکر از کادر درمان و بهداشت که همه تلاش خود را جهت تامین سلامت مردم انجام می دهند افزود: دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با همکاری حوزه های علمیه خواهران و برادران استان و جمعی از طلبه های جهادی اقدام به تشکیل یک تیم جهت تکفین و تیمم اموات نمود.

تقوی ابراز کرد: امواتی که در استان مبتلا به این حادثه تلخ شدند همه کارهای آنها مطابق با فتاوای تمام مراجع عظام تقلید البته با همکاری خوب مدیران دانشگاه انجام پذیرفت.

وی بیان کرد: آنچه را که ممکن بود به نحوی که هم تکالیف شرعی را انجام داده باشیم انجام داده و در عین حال به رعایت حفظ جان همکارانی که در این راستا ارائه خدمت می کنند ، هنگام تیمم و کفن ، همه تکالیف را به نحو احسن انجام میدهیم .

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه تصریح کرد: مردم ما نگران نباشند و خاطرشان جمع باشد؛ که ما واقف به تکلیف شرعی مان هستیم و با نیت خالص و به خاطر خدا و بعنوان انجام وظیفه در این برهه حساس آنچه را که ضرورت دارد و واجب است؛ نسبت به اموات انجام میشود هم تیمم آنها مطابق با فتاوی مراجع تقلید و هم کفن کردن آنها و هم نماز میت آنها و به تبع تلقین و سایر بخشها صورت می گیرد.

 سید عباس تقوی خاطر نشان کرد: برای کسانی که در این ایام دچار حادثه شده اند و عزیزی از دست داده اند و با توجه به اینکه امکان مراسم ختم حضوری وجود ندارد ؛ توصیه میگردد مجالس ختم و ترحیم بصورت مجازی برگزار شود.

مسئول دفتر نهاد رهبری اضافه کرد: خانواده ها می توانند بصورت مجازی گروههایی را ایجاد کنند، که با دعوت از بستگان و دوستان خود سخنرانی هایی را از در بستر فضای مجازی بصورت زنده ولی غیر حضوری داشته باشند؛ و همچنین قرائت قرآن و روضه خوانی نیز داشته باشند.

وی افزود: خانواده ها می توانند با تقسیم بخش های مختلف قرآن بصورت مجازی برای قرائت و اهداء ثواب به ارواح پاک درگذشتگان حادثه کرونا این پیشنهاد را جدی بگیرند؛ که هم موجب آمرزش اموات و هم تسلی بخش خانواده های داغ دیده است؛ و هم مردم ما به سهم خودشان می توانند نقش خوبی را در این بخش ایفا کنند.

 

 

 

تاریخ درج خبر : يکشنبه ٣ فروردين ١٣٩٩  |  کد خبر : ١٧١٣٤ | تعداد نمایش خبر : 113
 

 


خروج