صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


روز پرکار اورژانس هوایی هرمزگان
 

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان، از امدادرسانی به مردم سیل زده کشار و انتقال چهار بیمار، توسط بالگرد اورژانس هوایی خبر داد.

دکتر حسین قاسمی گفت: به دنبال ارائه گزارشی، مبنی بر گرفتار شدن ۶ نفر از اهالی روستای کشار، در سیل؛  به دنبال طغیان رودخانه کل و به دلیل انسداد مسیرهای مواصلاتی و آبگرفتگی منطقه؛  بلافاصله بالگرد اورژانس ۱۱۵، جهت امداد رسانی، عازم منطقه شده و با کمک اهالی موفق به نجات افراد گرفتار در سیل شد.

قاسمی در ادامه گفت: بعد از اتمام ماموریت فوق، در پی دو  درخواست همزمان از جزیره هرمز و قشم، بالگرد اورژانس هوایی عازم جزیره هرمز شده و دو بیمار، خانمی ۲۸ ساله با سابقه نارسایی کلیوی را جهت انجام دیالیز از هرمز به بیمارستان پیامبر اعظم  قشم و پسر بچه ۷ ساله با شکستگی دست چپ، جهت انجام عمل جراحی به همراه شیر خوار شش ماهه با مشکل انسفالوپاتی و تشنج از قشم به  بیمارستان شهید محمدی و کودکان بندرعباس منتقل کرد.

در ادامه ماموریت های اورژانس هوایی؛ بالگرد اورژانس جهت انتقال مادر باردار پرخطر با خونریزی فعال، عازم منطقه جلابی شده و بیمار را به  بیمارستان خلیج فارس منتقل کرد.

وی از تمامی پرسنل خدوم اورژانس ۱۱۵ استان هرمزگان، که در این بحران،  به عنوان خط مقدم حوزه بهداشت و درمان، همیشه در تمامی بحران ها حضوری فعال دارند، تقدیر کردند.

 

 

تاریخ درج خبر : سه شنبه ٥ فروردين ١٣٩٩  |  کد خبر : ١٧١٣٧ | تعداد نمایش خبر : 168
 

 


خروج