صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان:
هدف از محدودیت‌ها، جلوگیری از ابتلاء به کرونا با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: با فوت دو تن دیگر براثر ابتلاء به کرونا در استان، شمار فوتی‌ها به ۸۸۰ تن افزایش یافت.

دکتر حسین فرشیدی افزود: موارد بیماری‌های عفونیِ گوارشی و تنفسی در مهر و آبان امسال، بعلت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، ۹۰ درصد کمتر از مدت مشابه پارسال بود.

وی بیان کرد: تاکنون مواردی از ابتلاء به آنفولانزا در استان گزارش نشده و در هفته جاری هم شمار بیماران سرپایی افزایش نداشته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ابراز کرد: هدف از محدودیت‌ها، جلوگیری از ابتلاء با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است.

فرشیدی عنوان کرد: در هفته‌ای که گذشت ۱۷ تن در هرمزگان فوت کردند که بالاترین آمار فوتی، و نتیجه عملکرد هفته‌های گذشته ماست.

وی با اشاره به اینکه اکنون ۳۵۱ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند که ۷۱ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بسر می‌برند؛ گفت: حال ۲۲ تن از بیماران وخیم است.

فرشیدی تصریح کرد: در این هفته ۳۳۸ بیمار کرونایی نیز، از بیمارستان‌های استان ترخیص شده اند.

وی اظهار کرد: شهر‌های بندرعباس و کیش در وضعیت قرمز، و ملزم به رعایت دستورالعمل‌ها و ممنوعیت سطح ۳، ۲ و ۴ هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بیان کرد: شهرستان‌های حاجی آباد، بندرخمیر، رودان، قشم، پارسیان و بستک نیز در وضعیت نارنجی، و ملزم به رعایت دستورالعمل‌ها و ممنوعیت سطح ۳ و ۴ هستند.

فرشیدی اضافه کرد: بقیه شهرستان‌ها در وضعیت زرد و ممنوعیت ردیف ۴ هستند.

وی ابراز کرد: هدف از محدودیت‌های دو هفته آینده، کاهش رفت و آمد‌ها و سرایت بیماری است تا شمار بیماران بستری کاهش یافته و تنفسی برای کادر درمان ایجاد شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با قدردانی از شهروندان بعلت استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی گفت: بیشترین امکان سرایت بیماری کرونا از دورهمی‌های خانوادگی و برگزاری مراسم‌های عروسی و عزا است.

فرشیدی گفت: اکنون ۳ هزار و ۲۰۰ بیمار قرنطینه‌ای در استان وجود دارد که حق خروج از منزل را ندارند.

وی خاطر نشان کرد: در دو هفته آینده سخت گیری‌ها و راهکار‌های متفاوتی برای کنترل افراد قرنطینه‌ای اعمال می‌شود و در صورت رعایت نکردن، جریمه‌هایی برای آنان درنظر گرفته می‌شود.

 

دکتر فرشیدی

 

تاریخ درج خبر : جمعه ٣٠ آبان ١٣٩٩  |  کد خبر : ٢٠٠١٢ | تعداد نمایش خبر : 26
 

خروج