صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


فرماندار شهرستان جاسک:
باید با افراد ناقض قوانین و مقررات بهداشتی برخورد کرد / برخی با سهل انگاری و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی بر مشکلات می افزایند

فرماندار جاسک در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا این شهرستان گفت: متاسفانه برخی از افراد با سهل انگاری و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی بر مشکلات می افزایند.

محمد رادمهر ضمن تشکر از کادر بهداشت و درمان جاسک افزود: در حالی که پرسنل زحمت کش بهداشتی و درمان تمام تلاش خود را در کنترل بیماری کووید ۱۹ انجام می دهند بعضی از افراد با سهل انگاری و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی بر مشکلات حوزه سلامت و جامعه می افزایند.

رادمهر بیان کرد: امروز اصلی ترین وظیفه همه مسئولین تلاش در جهت حفظ سلامت مردم است. در راه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا باید از تمام توان و ظرفیت شهرستان استفاده نماییم و باید با قاطعیت با افرادی که قوانین و مقررات بهداشتی را انجام نمی دهند برخورد کرد.

وی ابراز کرد: تشدید شیوع ویروس کرونا و عادی انگاری برخی از شهروندان کار را به جایی رسانده که دیگر تذکرها و هشدارها، کار ساز نیست و ناچار به تعطیلی و کم کردن ساعات کاری برخی صنوف به تبعیت از تصمیمات استان و کشور هستیم.

دکتر غریب زاده معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی در خصوص وضعیت بیماری کووید ۱۹ گفت؛ برای کنترل بیماری نیاز به همکاری و همراهی مسولین و مردم است باید از تجمع افراد و برگزاری مراسماتی که با حضور تعداد زیادی از مردم برگزار می شود جلوگیری کرد.

دکتر احمد پور سرپرست شبکه بهداشت و درمان جاسک با تشریح وضعیت بیماری در جاسک گفت: در راستای اجرای مصوبات ستاد کرونا و همچنین به منظور قطع زنجیره انتقال، ما هم همانند سایر نقاط کشور و طبق دستورالعمل ستاد کرونای استانی و کشور و بر اساس رنگ بندی های اعلام شده محدودیت ها را اعمال می کنیم.

احمد پور افزود: این رنگ بندی ها به صورت شهرستانی و بصورت مستمر انجام شده و مرتب به اطلاع عموم رسانده می شود و در هر مرحله محدودیت هایی که مشخص شده با نظارت شدید کارشناسان بهداشتی همراه خواهد بود.

وی ابراز کرد: شهروندان تمام مقررات تعیین شده را با حساسیت انجام دهند تا از انتقال بیشتر این بیماری را جلوگیری شود.

این جلسه با حضور رادمهر فرماندار جاسک، دکتر غریب زاده معاون درمان دانشگاه، دکتر احمدپور سرپرست شبکه بهداشت و درمان جاسک و سایر اعضای این ستاد در محل سالن اجتماعات فرمانداری جاسک برگزار شد.

 

جاسک

 

تاریخ درج خبر : شنبه ١ آذر ١٣٩٩  |  کد خبر : ٢٠٠٢٢ | تعداد نمایش خبر : 62
 

خروج