صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


در راستای کنترل بیماری کرونا در مبادی ورودی دریایی صورت گرفت؛
توقیف شناور هندی در آبهای محدوده جاسک

فرماندار جاسك در جلسه ستاد مديريت بيماري كرونا از توقيف یک شناور با سرنشينان اتباع هندي با تست مثبت بيماري كرونا خبر داد.

محمد رادمهر افزود: با توجه به شيوع موج چهارم كرونا و مصوبات ستاد ملي، استاني و شهرستاني ستاد كرونا بركنترل مبادي ورودي خشكي، آبي و هوايي در جاسك با تدابير انديشه شده بشدت مرزها كنترل مي شود.

رئيس ستاد مديريت بيماري كرونا جاسك عنوان کرد: اين شناور با 19 سرنشين اتباع هندي در محدوده آبهاي جاسك در تردد بود كه توسط نيروهاي درياباني توقيف گرديد كه بلافاصله توسط اكيپ بهداشت و درمان تست كرونا و غربالگري از آنها گرفته شد كه تست دو نفر از اين سرنشينان مثبت و همگي در شناور قرنطينه مي باشند.

رادمهر بيان كرد: پنهانكاري در خصوص بيماري كرونا جرم تلقي مي شود و بعنوان تهديد عليه جامعه است در صورتي كه اداره اي در اين خصوص كوتاهي كند به دستگاه قضايي معرفي گردد.

وي تصریح کرد: عدم رعايت پروتكل هاي بهداشتي در برخي صنوف يكي از عوامل مهم انتقال ويروس كرونا به شمار می رود.

فرماندار جاسك با اشاره به اینکه اعضاي ستاد كرونا، باید بررسي هاي ميداني مشترك را تشديد كنند، اظهار کرد: با توجه به نزديك شدن به ايام عيد، دورهمي هاي خانوادگي نیز ممنوع مي باشد.

وي خاطرنشان کرد: تمام افرادي كه از شهرستان هاي ديگر به دليل مسائل شغلي به ويژه نيروي نظامي وارد شهرستان مي شوند حتما نسبت به انجام تست كرونا اقدام و قرنطينه مورد نظر را رعایت کنند.

 

جاسک

 

تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٣ ارديبهشت ١٤٠٠  |  کد خبر : ٢٢٥٠٧ | تعداد نمایش خبر : 52
 

خروج