صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


جشن تحلیف ۲۵ نفر از دانش آموختگان بومی دکترای دندانپزشکی در بندرعباس
 

مراسم تحلیف چهارمین دوره دانش آموختگان دانشکده دندانپزشکی بندرعباس با حضور مسئولان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی هزمزگان در سالن فارابی مجتمع آموززشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم (ص) بندرعباس برگزار شد.

دکتر عبدالمهدی عراقی زاده؛ رئیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در این مراسم گفت: حدود ۱۰ سال پیش بعد از تلاش دو ساله موفق شدیم مجوز تأسیس دانشکده را از وزارت بهداشت اخذ نماییم و امروز این موفقیت ها ثمره تلاش مسئولان دانشگاه، دانشجویان و خانواده های آنان است.

دکتر عراقی زاده افزود: در این دوره، ۲۵ دانش آموخته دندانپزشکی بنا به تعهد به مناطق روستایی محروم اعزام می شوند و در طرح تحول نظام سلامت دندانپزشکی به مردم منطقه خدمت رسانی خواهند کرد. تا کنون ۸۸ دندانپرشک بومی از این دانشکده فارغ التحصیل شده اند.

رئیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تصریح کرد: دانشکده دندانپزشکی هرمزگان به عنوان تنها دانشکده دندانپزشکی در اجرای برنامه تحول حوزه بهداشت پیشرو در تربیت نیروی انسانی بومی و ماندگار در کشور است که بسیاری از استان ها با بهره گیری از تجربیات هرمزگان اقدام به توسعه بخش دندانپزشکی و ارائه خدمات سلامت دهان و دندان نموده اند.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نیز در این مراسم ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و موفقیت دانشجویان در عرصه علم آموزی، گفت: هیچ شغلی زیباتر از خدمت به خلق خدا نیست.

حجت الاسلام سید عباس تقوی اظهار داشت: امیدوارم این مسیر و این راه ادامه داشته باشد و شاهد موفقیت روز افزون شما باشیم.

مراسم تحلیف دانشجویان با قرائت سوگند نامه دانشجویی رشته دندانپزشکی و اهداء لوح تقدیر به دانشجویان توسط مسئولان پایان یافت.

دانشکده دندانپزشکی هرمزگان با هدف عالی ارتقاء سطح سلامت دهان و دندان و نهادینه کردن علم و توسعه علم دندانپزشکی در استان، از مهرماه سال 1387 با اولویت پذیرش دانشجویان بومی استان فعالیت خود را آغاز کرد.

تاریخ درج خبر : پنج شنبه ٢١ ارديبهشت ١٣٩٦  |  کد خبر : ٧٩٥٤ | تعداد نمایش خبر : 569
 

 


خروج