صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

29 فروردین 1400
دکتر علیمراد : در وضعیت نارنجی (پرخطر) رودان ، فعالیت اصناف گروه 3 و 4 ممنوع می باشد .

پلمپ 10 واحد صنفی با شروع پیک چهارم کرونا در رودان .

دکتر عباس علیمراد مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان از پلمپ 10 واحد صنفی متخلف در هفته اخیر و در پیک چهارم کرونا خبر داد و گفت : کارشناسان سلامت محیط و کار شبکه بهداشت و درمان با شروع موج چهارم کرونا در سه شیفت ، کار نظارت بر اصناف و تامین امنیت غذایی شهروندان را برعهده دارند و در این مدت با پایش 725 واحد صنفی و اماکن خدماتی ، 10 واحد متخلف را به علت عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی پلمپ و برای 45 واحد دیگر اخطاریه بهداشتی صادر و 115 کیلوگرم مواد غذایی غیر قابل مصرف را نیز جمع آوری و معدوم کرده اند .وی اظهار داشت :  بازرسان سلامت محیط همچنین در این بازدیدها از 253 متصدی سوپر مارکت ، نانوایی ، میوه فروشی و سایر اصناف تست رپید کرونا بعمل آورده اند.

مدیرشبکه بهداشت و درمان رودان با اعلام اینکه در هفته اخیر بیش از ۶۰ درصد تست های کرونا در شهرستان  مثبت بوده ، گفت :  این آمار نشان‌دهنده قدرت سرایت زیاد کرونای جهش یافته انگلیسی ، خطرناکی بیماری و پیک بسیار سخت شیوع کرونا است.

وی از شهروندان درخواست نمود در ایام ماه مبارک رمضان اقلام غذایی مانند زولبیا بامیه، حلیم ، آش و سایر اقلام را از قنادی‌ها و رستوران‌های معتبر و بهداشتی تهیه کنند و از تشکیل صف برای خرید خودداری کنند زیرا ویروس جهش یافته انگلیسی قدرت سرایت بسیار بالایی دارد.

دکتر علیمراد از شهروندان خواست به محض بروز کوچکترین علائم در خود و یا اعضای خانواده ، به مراکز درمانی مراجعه کنند زیرا در حال حاضر ابتلا به سرماخوردگی و یا حساسیت فصلی مشاهده نمی‌شود و هرگونه علائمی باید بیماری کووید۱۹ تلقی شود.

وی در پایان با تاکید بر اینکه برپایی هرگونه موکب و ایستگاه صلواتی ، پیاده روی و حرکت دسته‌جات و تجمع ممنوع است از همه مردم و مسئولین خواست به فکر سلامتی هم باشند.

@webdapg

🆔 @hums_corona_virus

🆔 https://www.instagram.com/webdapgpr_hums

اخبار شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان      http://rnhn.hums.ac.ir/

 


١٦:١٧ - 1400/01/29    /    شماره : ٢٢٣٢٧    /    تعداد نمایش : ٢٧خروج