صفحه اصلی > فرهنگ سلامت 


مقاله / اهمیت تغذیه صحیح
بدن ما به موادغذایي براي رشد، حفظ و ترميم بافتها نيازدارد. به علاوه مواد غذايي انرژي لازم را براي فعاليتهاي حياتي و روزانه ما فراهم مي کنند. كمبود دريافت موادغذايي و يا استفاده بيش از حد از آنها، ميتواند موجب بروز مشكلات و بيماريها ي خاصي مانند فقر آهن و يا مسموميت با ويتامين آ شود.
 ١٠:١٩ - دوشنبه ٢٢ مهر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مقاله / پدیکولوزیس شایع ترین آلودگی انگلی در دنیا
پديکولوزيس شايع ترين آلودگي هاي انگلي در سراسر دنياست که مي تواند موجب ترد اجتماعي افراد و خانواده هاي مبتلا شود پديکولوزيس همچنين مي تواند باعث افت تحصيلي دانش آموزان به علت بي خوابي ناشي از خارش شبانه گردد.
 ١٣:٠٤ - دوشنبه ١٥ مهر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مقاله / حفظ سلامت روان در 7 حرکت
اگر بخواهیم افرادی را که با نشاط و امید زندگی می کنند در یک کلمه توصیف کنیم، شاید "هوشیار" مناسبترین واژه باشد. هوشیار بودن یعنی مراقب بودن، گوش به زنگ بودن، زندگی کردن در لحظه حال، مراقبت از گوهر وجودی خود، حفظ و ارتقای سلامت، سرعت در درک وضعیتهای مختلف و واکنش به موقع... افراد هوشیار معمولا چالش ها و مشکلات زندگی را سریعتر از دیگران درک و مدیریت می کنند و اجازه نمی دهند دشواریهای زندگی بر آرامش درونی آنها چیره شود و شادی و نشاطشان را مخدوش کند.
 ١٢:٥٩ - دوشنبه ١٥ مهر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مقاله سالمندی / الهی پیر شی جوون!
کارشناسان مسائل اجتماعی، سالمندان را پس از جوانان آسیب پذیرترین قشر در برابر انواع استرس ها ارزیابی می کنند. این دو گروه سنی اگرچه تفاوت های آشکاری با هم دارند.
 ١٤:١٦ - سه شنبه ٩ مهر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مقاله / اهمیت تغذیه در شیر خواران
رشد و تکامل یکی از ویژگی های دوران کودکی می باشد بیشترین رشد و تکامل در شش ماه اول زندگی صورت می گیرد به طوری که تا شش ماهگی وزن شیر خوار دوبرابر وزن تولد و تا یک سالگی سه برابر وزن تولد می شود و همچنین قد شیرخوار تا یک سالگی 25 سانتی متر افزایش می یابد.
 ١٧:٣٠ - شنبه ٦ مهر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>