صفحه اصلی > فرهنگ سلامت 


مقاله / نگاهی اجمالی بر محصولات تغییر یافته ژنتیکی
با افزایش روز افزون جمعیت و محدودیت سطح زیر کشت، استفاده از زیست فناوری برای ارتقاء کیفیت و کمیت مواد غذایی مورد توجه قرار گرفته
 ١٠:٢٥ - سه شنبه ٨ بهمن ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مقاله / رهنمودهای غذایی ایران
هر كشوری براساس الگوی غذایی مردم و مشکلات تغذیه ای شایع، از رهنمودهای غذایی خود كه حاوی پیام های كلیدی برای اموزش همگانی تغذیه و اصلاح الگوی مصرف غذایی می باشد استفاده می كند. رهنمود های غذایی ایران شامل 10 پیام كلیدی است .این 10 پیام ها عبارتند از:
 ١٤:٣٢ - شنبه ١٤ دی ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مقاله / از اچ.آی.وی ایدز چقدر می دانیم؟
مردم بيش از سی سال است که درباره HIV و ايدز هشدار داده می شوند. در سراسر جهان هر ساله ميليون ها انسان به ويروس HIV آلوده می شوند وايدز تا به حال جان انسانهاي زيادي را گرفته است. بسياری از مردم درباره ايدز چيزهايی می دانند، اما متاسفانه کسانی هم هستند که ابتدايی ترين آگاهی های لازم را درباره اين که "ويروسHIV " و " بيماری ايدز" واقعاً چيست ندارند.
 ١٣:٥٩ - يکشنبه ١٠ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
آموزش و اطلاع رسانی عمومی پیشگیری از ایدز مهمترین استراتژی سلامت کشور
یکی از مهمترین استراتژی‌های برنامه کشوری پیشگیری از ایدز در کشور آموزش و اطلاع رسانی به مردم خصوصا گروه‌های هدف پرخطر است که از این جهت حساس نمودن سیاستگزاران، مسئولان و همه افراد جامعه به موضوع ایدز و همراه کردن آنان با این برنامه حایز اهمیت و ضروری می باشد.
 ١٣:٤٥ - يکشنبه ١٠ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مقاله / آنفلوانزا مهمان ناخوانده فصل سرما
آنفلوانزا بیماری ویروسی است که هر ساله در فصل زمستان و هنگام سرما شايع می‌شود و مهمترین راه کنترل آن نیز آموزش و رعایت اصول بهداشت فردی ،وایمنسازی است.
 ١٤:٢٢ - يکشنبه ٣ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>