صفحه اصلی > فرهنگ سلامت 


شیر مادر
پیام هفته جهانی تغذیه با شیر مادر 2020
Tedros Adhanom Ghebreyesus , WHO مدیرکل Henrietta H. Fore -یونیسف اجرایی مدیر موضوع هفته جهانی تغذیه با شیر مادر "حمایت از تغذیه با شیر مادر برای یک سیاره سالم تر" است. در راستای این موضوع، WHO و یونیسف از دولتها می خواهند تا از دسترسی زنان به مشاوره های ماهر حمایت کنند و آن را ترویج بدهند.
 ١١:٢٥ - چهارشنبه ١٥ مرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
تغذیه
مقاله / تغذیه با شیرمادر و کووید 19
طبق نظر متخصصان شیر مادر بهترین منبع تغذیه برای اکثر نوزادان است. شیر مادر با تقویت سیستم ایمنی نوزاد، از او در برابر بسیاری از بیمارها محافظت می‌کنداگرچه مشخص نیست که شیر مادر آلوده به کووید-۱۹ می‌تواند ویروس را به نوزاد منتقل کند یا خیر، «سازمان جهانی بهداشت» و «مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری» (CDC) همه مادرانی را که مایل به شیردهی هستند به این کار تشویق می‌کنند البته تاکنون ویروس کرونا در شیرهیچ مادری چه مشکوک چه مبتلا به کووید 19 دیده نشده است.
 ١٩:٥١ - سه شنبه ١٤ مرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
کرونا
مقاله / توصیه هایی برای افراد مبتلا به وسواس در همه گیری ویروس کرونا
با شیوع ویروس کرونا، اغلب افراد اضطراب را تجربه می کنند و این مختص افراد مبتلا به وسواس نیست. اما این افراد ممکن است، واکنش شدید تر و یا اضطراب بیشتری را تجربه کنند. اگر شما هم چنین شرایطی دارید بدانید:
 ١٣:٤٥ - دوشنبه ١٣ مرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
سندرم خستگی
مقاله / چگونه می توان علایم سندرم خستگی پس از بیماریهای ویروسی را کاهش داد
اصولا سندرم به مجموعه ای از علایم بالینی قابل تشخیص گفته می شود که در فرد ایجاد می شود. افرادی که پس از ابتلا به عفونتهایی ویروسی مثل : HIV1 ، آنفلو آنزا و همچنین covid19 بهبود پیدا کرده اند ممکن است دچار این سندرم شوند.
 ١١:١٣ - يکشنبه ١٢ مرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
کیش
مقاله / هفته ملی بدون دخانیات
به منظور جلب توجه و تشویق افراد به ترک محصولات دخانی، هر ساله در ۳۱ ماه می مصادف با ۱۰ خرداد ماه مراسمی تحت عنوان روز ملی بدون دخانیات در سراسر جهان برگزار می‌شود.
 ١١:٤٢ - شنبه ١٠ خرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>