صفحه اصلی > اخبار 


پروژه بیمارستان الکترونیک، پرچم دار ارایه خدمات باکیفیت‌تر به مردم / اولین گام برای استقرار بیمارستان الکترونیک در استان برداشته شد
 
بیمارستان شریعتی

در پی دستور رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان مبنی بر راه اندازی بیمارستان الکترونیک، کمیته ای از متخصصین حوزه های درمان، فناوری اطلاعات و پشتیبانی تشکیل شد.

دکترحسام الدین کمال زاده، مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه و رئیس کمیته استقرار بیمارستان الکترونیک با بیان اینکه پروژه الکترونیکی کردن بیمارستان‌ها، پرچم دار مدل نوین مدیریتی در عرصه بیمارستانی است، گفت: یکی از مهمترین اهداف این امر، استفاده از فناوری‌های نوین  در کالبد درمانی، اداری و اجرایی بیمارستان‌ها خواهد بود.

به گفته وی، محور اصلی بیمارستان الکترونیک، بیماران هستند و برای سهولت دسترسی و ارائه خدمات بیشتر به مراجعان این مدل پیاده می‌شود.

کمال زاده با تأکید بر این که الکترونیک کردن بیمارستان‌ها با نکات مثبتی همراه است، خاطرنشان کرد: به شکل قابل توجهی با استفاده از تکنولوژی روز علاوه بر ارائه خدمات باکیفیت‌تر و مزایای کلینیکی و بالینی، می‌توان در هزینه‌ها و میزان مصارف انرژی در مجموع نیز صرفه جویی کرد. 

وی افزود: با اجرای این طرح، بهبود کیفیت ارائه خدمات بالینی و افزایش سطح سلامت با بهره گیری از سیستم های پیشرفته و ذخیره اطلاعات بیماران نظیر پرونده الکترونیک سلامت میسر خواهد شد.

رئیس کمیته استقرار بیمارستان الکترونیک اظهار امیدواری کرد که اجرای این پروژه در گام اول در بیمارستان شریعتی بندرعباس، راهگشای ارتقاء درمان و ارائه خدمات باکیفیت‌تر به  مراجعین باشد.

تاریخ درج خبر : سه شنبه ١ مهر ١٣٩٩  |  کد خبر : ١٩٠٠٩ | تعداد نمایش خبر : 134
 

 


خروج