صفحه اصلی > سامانه ها > سامانه درخواست مقالات 

راهنمای سامانه تامین مدرک

 

با عنایت به اینکه دسترسی مستقیم به برخی منابع الکترونیکی online برای کاربران محترم میسر نمی باشد، کتابخانه مرکزی و اطلاع رسانی دانشگاه سامانه تامین مدرک ( DSS) را به صورت آزمایشی برای رفع نیاز دانشجویان و اساتید به مقالات و منابع علمی فراهم کرده است. این سامانه بیش از 150 پایگاه اطلاعاتی مهم دنیا را پوشش می دهد از جمله:

Sciencedirect-springer – PubMed – Ebsco - Wiley – Scopus- ISI- IEEE – ACS –– Taylor & Francis – Nature _Sage – Jstor – IOP – APS – Emerald – Asce – Asme– Proquest – bioOne – RSC – ACM – Ebrary,

برای دیدن لیست کامل پایگاه ها به آدرس اینترنتی سامانه ( www.iranresearcher.ir ) مراجعه کنید.

برای ورود به سامانه تامین مدرک در صفحه اصلي سايت دانشگاه بر روي لينك "سامانه درخواست مقالات" كليك نماييد . لینک:

http://www.iranresearcher.ir/index.php/general-form

 

نحوه استفاده از سامانه درخواست مقاله:

برای دریافت مقالات مورد نیاز تنها کافی است، کپی عنوان مقاله و لینک اینترنتی آن در سامانه قرار گیرد. برای استفاده از این سامانه نیازی به حضور در دانشگاه نیست. بنابراین از هر مکانی می توان اقدام به درخواست مقاله کرد. بدین منظور ابتدا وارد سایت اصلی پایگاه مورد نظر به عنوان مثال http://www.pubmed.com شده و پس از جستجوی مقاله مورد نظر، کپی عنوان و لینک مقاله را همراه با ایمیل شخصی دانشگاه ( با پسوند .ac.ir ) یا هر ایمیل دیگر ، در فرم موجود در سامانه قرار دهید. پس از قرار دادن این سه مورد در فرم، بر روی گزینه "ارسال" کلیک نمایید.

* این سامانه می تواند به کمک سرورهای قدرتمند داخلی و خارجی این مقالات را دریافت کرده و به ایمیل مورد نظر ارسال نماید ( هدف ارسال مقاله در سریعترین زمان ممکن است، اما در مواردی چون محدودیت دسترسی و مشکلات شبکه ممکن است این فرایند مقداری هم طول بکشد).

  * اگر با پایگاههای اطلاعاتی اختصاصی رشته خود آشنایی ندارید، از جستجوگرهای عمومی مانند Google scholar نیز می توانید استفاده نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.iranresearcher.ir مراجعه فرمایید یا با شماره تلفن 314274531-088 / 09197278242