صفحه اصلی > اخبار 


سرپرست شبكه بهداشت و درمان شهرستان بشاگرد: سه شاخص مكان، فرد و زمان در رابطه با ویروس کرونا، بسيار مهم است
سرپرست شبكه بهداشت و درمان شهرستان بشاگرد: سه شاخص مكان، فرد و زمان در رابطه با ویروس کرونا، بسيار مهم است
کارگروه سلامت و امنیت غذایی

جلسه شوراي سلامت و امنيت غذايي شهرستان بشاگرد به منظور برنامه ريزي در خصوص پيشگيري، كنترل و مبارزه با بیماری كوويد_19 و داشتن آمادگي لازم و همچنين همكاري بين بخشي تمامي ادارات شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداري برگزار شد.

مهندس پيرداد نجفي، سرپرست شبكه بهداشت و درمان شهرستان بشاگرد گزارشي از عملكرد برنامه پيشگيري از آنفلوانزا و آخرين وضعيت بيماري كرونا ويروس در استان و شهرستان و همچنين ضرورت آمادگي مقابله با بيماري را ارائه نمود و اظهار داشت: جهت مقابله با بيماري و جلوگيري از انتقال، تدابير لازم بهداشتي و درماني  صورت گرفته است و پايگاه هاي مراقبت بهداشتي به طور شبانه روزي جهت مراقبت و شناسايي افراد، فعال و آماده باش مي باشند.

مهندس نجفي ادامه داد: اين بيماري، ويروسي است كه در حال انتقال می باشد و با توجه به اينكه اين بيماري هيچ دارو و واكسني ندارد، ضروری است پيشگيري هاي لازم از طريق مردم و نهادهاي رسمي صورت پذيرد.

دبير جلسه شوراي سلامت شهرستان بشاگرد بيان داشت: اطلاع رساني گسترده و افزايش آگاهي عموم مردم در اين زمينه، بسيار كارساز می باشد و صدا و سيما، نشريات و خبرگزاريها مي بايست در اين خصوص همّت ويژه به خرج دهند و مردم را آگاه سازند.

سرپرست شبكه بهداشت و درمان شهرستان بشاگرد افزود: ممكن است علائم سرماخوردگي با ويروس كرونا يكي باشد؛ اما آنچه در ابتلا به ويروس كرونا مهم است، اين است كه فرد در دو هفته گذشته كجا بوده، با چه كسي و براي چه مدتي در تماس بوده است؛ در نتيجه سه شاخص مكان، فرد و زمان در اين خصوص بسيار مهم است.

جلسه شوراي سلامت و امنيت غذايي شهرستان بشاگرد با حضور فرماندار، امام جمعه، سرپرست شبكه بهداشت و درمان و مديران دستگاههاي اجرايي این شهرستان برگزار شد.

تاریخ درج خبر : 1399/08/06 | کد خبر : ١٩٥٧٥ | تعداد نمایش خبر : 131


خروج