صفحه اصلی > اخبار 


فقط مشاغل گروه یک اجازه فعالیت در وضعیت قرمز رودان را دارند .
برخورد قاطع با اصناف خاطی؛ جریمه نقدی در انتظار ناقضان پروتکل‌های بهداشتی
9 خرداد 1400

 

دکتر غلامپور فرماندار رودان به همراه دکتر علیمراد مدیرشبکه بهداشت و درمان ، رییس اتاق اصناف ، نمایندگان ادارات تعزیرات و پلیس اماکن از اجرای محدودیت های کرونایی اصناف شهرستان بازدید کردند .

فرماندار رودان در حاشیه این بازدید با اشاره به وضعیت قرمز شهرستان اظهار داشت : مصوبات و محدودیت‌های جدید کرونایی که در ستاد مقابله با کرونای استان به تصویب رسیده است در شرایط فعلی در حکم قانون و برای همه اصناف، افراد، دستگاه ها و... لازم‌الاجرا می باشد. وی افزود: وضعیت شهرستان از حیث شیوع ویروس کرونا قرمز و بحرانی است و عدم رعایت دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی، برخورد قضایی را در پی خواهد داشت .

دکتر غلامپور در ادامه بیان داشت: بر اساس ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی، در صورت گزارش شبکه بهداشت و درمان و یا سایر ضابطان قضایی، برای افراد حقیقی و حقوقی که پروتکل ها و شیوه نامه های بهداشتی را نادیده گرفته و نقض کنند، به اتهام تهدید علیه بهداشت عمومی، پرونده قضایی تشکیل و در شعب ویژه رسیدگی خواهد شد و قطعا احکام صادره جنبه پیشگیرانه و بازدارنده خواهد داشت.

دکتر علیمراد مدیرشبکه بهداشت و درمان رودان نیزبا تاکید بر اینکه تمامی پروتکل های بهداشتی به اصناف ابلاغ شده  گفت : در صورت عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی ، واحد صنفی پلمب و با متخلفان برخورد خواهد شد .

وی همچنین اظهار داشت: دستگاه ها ، نهادها و بخصوص بانک ها نیز باید بر اساس مصوبات ابلاغی فعالیت نمایند و انتظار این است، شهروندان حتی‌الامکان از مراجعه غیر ضروری به ادارات ، اماکن عمومی و دستگاه ها خودداری کنند.

مدیرشبکه بهداشت و درمان رودان اعلام داشت : در صورتی که اصناف در رعایت پروتکل ها پیشقدم میشدند و شهروندان نیز از برپایی دورهمی ، عروسی و مراسمات اجتناب میکردند با چنین وضعیت بحرانی مواجه نمیشدیم  و دیگر شاهد تعطیلی مغازه ها و کسب کارها و ضرر و زیان آنها نبودیم .

@webdapg

🆔 @hums_corona_virus

اخبار شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان      http://rnhn.hums.ac.ir/

 

تاریخ درج خبر : 1400/03/09 | کد خبر : ٢٢٨٤٩ | تعداد نمایش خبر : 44


خروج