صفحه اصلی > اخبار 


مدیر شبک بهداشت و درمان شهرستان قشم در جلسه ستاد کرونا ؛
اقدام به موقع، زنجیره انتقال ویروس کرونا را قطع کرد
سالن فرمانداری شهرستان قشم

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم در ستاد مدیریت کرونا گفت: بعد از  تهیه نمونه ویروس کرونا از صیاد تبعه خارجی و مثبت شدن مورد اول اسکله صیادی روستای سلخ، از تمام صیادان اسکله نمونه گرفته، و موارد مثبت قرنطینه شدند.

دکتر حمید رضا بهزادی افزود: کارشناسان واحد مبارزه با بیماریها به طور مستمر و شبانه روزی به منظور شناسایی زود هنگام موارد مثبت از کلیه افراد در تماس با صیادان نمونه تهیه کردند.

وی با اشاره به شناسایی ۲۷ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ از ابتدای شناسایی مورد اول در اسکله صیادی بیان داشت : با همکاری خیرین و شرکت تعاونی شیلات ، سالن ورزشی به عنوان اقامتگاه به منظور قرنطینه افراد مبتلا به کووید در نظر گرفته شد که گام موثری در کنترل و قطع زنجیره انتقال این بیماری منحوس در حوزه روستای سلخ بوده است .

دکتر بهزادی عنوان کرد : هر ۲۷ مورد مثبت اسکله صیادی تبعه خارجی هستند که به طور مرتب توسط کارشناسان شبکه بهداشت و درمان از نظر حال عمومی بررسی میشوند .

وی اظهار کرد: در بازدید انجام شده از اسلکه صیادی روستای سلخ که با همراهی مهندس جابری بخشدار بخش حرا صورت گرفت شرایط خروج دریانوردان با در دست داشتن تست منفی بررسی گردید .

دکتر بهزادی با اشاره به اهمیت همکاری بین بخشی در مبارزه با ویروس کرونا عنوان کرد: زیان و تبعات برگزاری مراسم های عروسی در شهر ها و روستاها ، گریبان مردم را میگیرد که نیاز از دهیاران و شوراها به منظوری پیشگیری از ویروس کرونا در خصوص عدم برپایی مراسم ها همکاری بیشتری داشته باشند.

تاریخ درج خبر : 1399/12/12 | کد خبر : ٢١٨٢٦ | تعداد نمایش خبر : 73


خروج