صفحه اصلی > اخبار 


آموزش پیشگیری از خشونت ویژه مددجویان زندان در قشم
دکتر چاکری

مسئول سلامت روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم گفت: کلاس آموزشی پیشگیری از خشونت ویژه مددجویان زندانی در بازداشتگاه به عنوان بخشی از برنامه جامع پیشگیری از خشونت که یک برنامه بین بخشی با محوریت دادگستری کل استان هرمزگان می باشد، در حال اجرا است.

موسی چاکری افزود: واحد سلامت روان شبکه به عنوان همکار و در راستای انجام بخشی از رسالت ذاتی خود در زمینه ارتقاء سلامت اجتماعی، آموزش گروه هدف (زندانیان) را در دستور کار خود قرار داد و در کنار سایر گروه های هدف، زندانیان نیز در زمینه پیشگیری از خشونت مورد آموزش قرار می گیرند.

وی بیان کرد: شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم در کنار آموزش گروههای هدف (خانواده ها و افراد در نقش ها و جایگاههای اجتماعی مختلف) بر اساس طرح تحول سلامت و ادغام برنامه سلامت اجتماعی در نظام مراقبت های اولیه بهداشتی، غربالگری و بیماریابی در حوزه سلامت اجتماعی را در کلیه سطوح اجرایی کرده است.

چاکری عنوان کرد: بر اساس نظام ارجاع، پیشگیری و مراقبت در اقصی نقاط جزیره و خانه های بهداشت در حال انجام است و پس از شناسایی افراد نیازمند، ابتدا توسط پزشکان خانواده مراقبت های لازم را دریافت می کنند و در صورت نیاز به خدمات تخصصی روانشناختی و روانپزشکی، به سطح دو ارجاع می شوند که در این راستا از همکاری سازمانها و نهادهای همکار نیز استفاده می شود.

این کلاس آموزشی ویژه مددجویان زندانی در بازداشتگاه قشم برگزار شد که در این راستا آموزش ها به صورت اختصاصی و با اجرای بسته خدمات سلامت اجتماعی به منظور پیشگیری از همسر آزاری و کودک آزاری در نظر گرفته شده است.

تاریخ درج خبر : 1399/12/17 | کد خبر : ٢١٩٠٩ | تعداد نمایش خبر : 66


خروج