صفحه اصلی > اطلاعیه ها 


 نجات جوان 20 ساله مینابی از مرگ حتمی
 

رییس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب گفت: به دنبال انتقال جوان 20 ساله مینابی از توابع بخش بندزرک و با قید فوریت اورژانسی که بر اثر ضربات تیغه چاقو از ناحیه گردن آسیب دیده بود توسط جراح دکتر یدالله رئیسی متخصص جراحی عمومی بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب از مرگ حتمی نجات یافت.

دکتر یدالله رئیسی عنوان کرد : با توجه به وخامت حال بیمار  در لحظه ورود به اورژانس و انجام اقدامات اولیه در کمترین زمان ممکن به اتاق عمل منتقل شد ,که در حین انتقال این بیمار به اتاق عمل , بیمار دچار ایست تنفسی قلبی شد که پس از احیاء بیمار مورد عمل جراحی قرار گرفت.

متخصص جراحی عمومی عنوان کرد : این جوان که از ناحیه گردن به شدت آسیب دیده بود و هرآن ممکن بود بر اثر خونریزی زیاد جان خود را از دست دهد علاوه برخونگیری از ورید های ناحیه گردن ( ژوگولار داخلی ) پارگی تراشه (نای )در ناحیه ی 4 سانتی بالای کارینا ( محل دوشاخه شدن نای ) که کامل در خلف جناغ بود و نیاز به دید و ابزار پیشرفته و مخصوص را داشت با همان وسایل حداقل جراحی , عمل ادامه یافت.

وی اظهار کرد : با توجه به پارگی شدید ورید حیاتی بیمار اقدام به جلوگیری از خونریزی بیمار در مدت زمان 4 ساعت و همچنین تزریق 4 واحد خون به بیمار  زیر نظر دکتر حسینعلی عطایی پزشک متخصص بیهوشی مستقر در بیمارستان و با همراهی دکتر یونس ابراهیم زاده متخصص گوش و حلق و بینی, عمل جراحی صورت پذیرفت و توانستیم این عمل سنگین را به نتیجه مطلوب برسانیم .

وی افزود : بیمار پس از 5 روز بستری در بخش مراقبتهای ویژه و بخش جراحی مردان با حال عمومی خوب بیمارستان را به مقصد منزل ترک گفت.

 

تاریخ درج خبر : 1397/09/25  |  کد خبر : ١٤٠١٤ | تعداد نمایش خبر : 190
 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج