صفحه اصلی > اطلاعیه ها 


 طراحی و ساخت مهمترین قطعه تاسیساتی بیمارستان میناب توسط متخصصین تاسیسات بیمارستان
 

 


 
 

دکتر محمد مورخ رئیس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب از تعویض قطعه بزرگ کلکتور آب شهری با مهندسی معکوس توسط تاسیسات بیمارستان میناب خبر داد و گفت: با توجه به فرسودگی کلکتور آب شهری که متصل به آب وردی بیمارستان بود در مدت زمان 7 ساعت شبانه بدون وقفه که دچار پوسیدگی و احتمال ترکیدگی لوله بود با توجه به پوسیدگی شدید تعمیر تعویض و مورد ساخت و بهره برداری قرار گرفت.

مهندس داود محمدی ناظر فنی تاسیسات بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب گفت: با توجه به اینکه کار بسیارحساس و نیاز مبرم به قطعی آب در بیمارستان بود و باید کار شبانه با سرعت بالا در مدت کوتاه انجام می شد اقدامات لازم، از ساعت 1 شب با هماهنگی مسئولین و کلیه بخشها صورت گرفت.

مهندس محمدی با اشاره به اینکه این نوع از قطعات تاسیساتی در هیچ کجای کشور یافت نمی شود و تنها راه کار این فن در محل و توسط نیروهای خبره تاسیساتی باید انجام شود افزود: از آنجایی که با چندین شرکت تاسیساتی در جهت انعقاد قرار داد مورد بحث قرار گرفتیم و به نتیجه مطلوب نرسیدیم که یا با هزینه کرد و یا با نوع کار دچار مشکل بودیم  و در نهایت  با شعار ((ما میتوانیم )) با مشورت نیروهای با تجربه تاسیسات بیمارستان توانستیم عملیات مهندسی معکوس با جوشکاری های بسیار حرفه ایی و همچنین تعیبه فلنج بر روی کلکتور که قطعه اصلی فاقد این کار بود با ایده متخصصین تاسیسات بیمارستان به صورت شبانه طی مدت 7 ساعت بدون وقفه طراحی، ساخت و در نهایت در مدار قرار گرفت؛ و جریان آب بیمارستان راه اندازی شد.

ناظر فنی تاسیسات تصریح کرد: هزینه های انجام شده در این طرح حدود 170 میلیون ریال بوده و هزینه صرفه جویی شده حدود430 میلیون ریال  برآورد شده بود  و خوشبختانه این کار از لحاظ کار تاسیساتی یک پروژه فنی مهم و ارزشمند توسط نیروهای بومی انجام شده است.

دکتر محمد مورخ ضمن تشکر از پیگیری های مجدانه شرکت (مهدآب هلیل), با اهداء لوح تقدیر از نیروهای تاسیسات بیمارستان قدردانی بعمل آورد .

پس از مدت 23 سال از شروع ساخت بیمارستان این قطعه دچار پوسیدگی گردیده بود که در صورت ترکیدگی خسارات جبران ناپذیری به زیرساختها و تاسیسات بیمارستانی با هزینه های  بسیار هنگفتی انجام می شد .

 

تاریخ درج خبر : 1398/03/26  |  کد خبر : ١٤٩٨٧ | تعداد نمایش خبر : 98
 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج