صفحه اصلی > آرشیو خبر 


  چاپ        ارسال به دوست

آمادگی کامل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان جهت کنترل و پیشگیری از شیوع احتمالی بیماری کرونا ویروس

آمادگی کامل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان جهت کنترل و پیشگیری از شیوع احتمالی بیماری کرونا ویروس

کارگروه بهداشت و درمان در حوادث غیر مترقبه دانشگاه در خصوص آمادگی لازم جهت پیشگیری از اپیدمی کرونا ویروس در دفتر ریاست دانشگاه تشکیل جلسه داد .

دکتر شکاری ریاست دانشگاه علوم پزشکی در این جلسه گفت : با توجه به اهمیت بیماری سندرم مرس که میزان کشندگی نسبتا بالا دارد باید از آمادگی بالایی جهت پیشگیری و کنترل اپیدمی احتمالی بیماری کرونا برخوردار باشیم در این جلسه وظایف کلیه واحدهای تحت پوشش به آنها ابلاغ شد .

دکتر شکاری افزود : غربالگری حجاج در بدو ورود از مهمترین اقدامات کنترلی و پیشگیری کننده ؛ پیرو هماهنگی های صورت گرفته با مدیر کل فرودگاه انجام خواهد شد .

وی اظهار داشت : کلیه حجاج در بدر ورود مورد معاینه پزشک قرار خواهند گرفت و موارد بیمار و مشکوک تشخیص داده شده به قید فوریت جهت بستری به بیمارستان اعزام می گردند و مابقی حجاج نیز مورد آموزش و مشاوره قرار خواهند گرفت و فرم خود اظهاری نیز در اختیارشان گذاشته خواهد شد تا در صورت بروز علائم تا 2 هفته بعد از ورود به استان به مرکز بهداشتی درمانی مربوطه مراجعه نمایند .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی علائم مهم و مشکوک بیماری را تب ، سرفه و تنگی نفس بر شمرد و اذعان داشت هر بیماری با داشتن این علائم باید سریعا به مراکز بهداشتی درمانی و پزشک مراجعه کند .

 

شایان ذکر است : خرید کیت حفاظت شخصی - ماسک N95 - راه اندازی بخش و اتاق ایزوله تنفسی جهت بستری بیماران احتمالی – آموزش و اطلاع رسانی همگانی به عموم مردم و کلیه پزشکان و گروههای پزشکی و تهیه و دپوی داروهای مورد نیاز از دیگر اقدامات جهت آمادگی کامل دانشگاه علوم پزشکی می باشد .


١١:٣٦ - 1394/07/14    /    شماره : ٢٣٤٦    /    تعداد نمایش : ١١٠٨خروج