صفحه اصلی > اخبار و اطلاعیه های معاونت 


  چاپ        ارسال به دوست

کارگروه تخصصی مرگ و میر کودکان 59-1 ماهه به علت حوادث ترافیکی در محل مرکز بهداشت استان برگزار شد.

 کارگروه تخصصی مرگ ومیر کودکان 59-1ماهه به علت حوادث ترافیکی برگزار شد.

 

کارگروه تخصصی مرگ و میر کودکان 59-1 ماهه به علت حوادث ترافیکی  در محل مرکز بهداشت استان برگزار شد.

معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان شاخص مرگ و میر کودکان به عنوان شاخص توسعه کشوری و  پیشگیری از مرگهای قابل اجتناب  کودکان را امری ضروری دانست.

آرزو مبارک آبادی ،مدیر سلامت جمعیت خانواده ومدارس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: سوانح و حوادث یکی از سه عامل اول بروز مرگ ومیر درایران وجهان است  .سوانح و حوادث بالاخص سوانح ترافیکی بعنوان یکی از عوامل مهم و تهدید کننده زندگی انسانها درآمده است شناسایی و کنترل عوامل خطر موثر در بروز حوادث میتواند به میزان بسیار زیادی از بار بیماری و مرگ در کشوربکاهد.

شیرین سلطانی ، رئیس گروه سلامت کودکان معاونت بهداشتی  با اشاره به وضعیت مرگ و میر کودکان 59-1 ماهه به علت حوادث ترافیکی که شایعترین علت مرگ کودکان به علت سوانح و حوادث در استان  می باشد گفت: طبق آمار و اطلاعات موجود ، بالاترین علت مرگ کودکان به علت حوادث ترافیکی ،تصادف خودرو حمل کودک با سواری می باشد.و بر این اساس آموزش در صدا و سیما ، مهدکودکها ،  مدارس و عدم سوار شدن کودک بر موتورسیکلت و صندلی جلو خودرو و ایمنی وسایل نقلیه و بازسازی راهها و جاده ها را موثر دانست .

این جلسه با حضور معاون عملیات ترافیک راهور  استان ، رئیس سلامت مادر و کودک و کارشناس بررسی مرگ کودکان 59-1 ماهه داخل بیمارستانی معاونت درمان و کارشناسان کودکان معاونت بهداشتی برگزار شد.

 

 


٠٩:١٢ - 1398/10/11    /    شماره : ١٦٥٠٣    /    تعداد نمایش : ١٥خروج