صفحه اصلی > اخبار و اطلاعیه های معاونت 


  چاپ        ارسال به دوست

کارگاه آموزشی مراقبت های پیش از بارداری در کاهش مرگ و میر مادران به دلیل عوارض بارداری و زایمان با حضور معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ویژه مدیران، معاونین بهداشتی و کارشناسان گروه سلامت خانواده برگزار شد

کارگاه آموزشی مراقبت های پیش از بارداری در کاهش مرگ و میر مادران به دلیل عوارض بارداری و زایمان با حضور معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ویژه مدیران، معاونین بهداشتی و کارشناسان گروه سلامت خانواده برگزار شد.

دکتر علی موصلی معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: هدف اصلی مرا قبت های پیش گیری از بارداری ایجاد یک بارداری بدون خطر و حفظ و تامین سلامت مادر و جنین می باشد.

مدیر سلامت خانواده و جمعیت ومدارس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان درخصوص نقش و اهمیت ایجاد مراقبت های پیش از بارداری گفت: با توجه به مرگهای مادر در 5 سال اخیر اکثر مادران فوت شده دارای بیماری زمینه ای بوده و مراقبت پیش از بارداری را دریافت نکرده بودند.

آرزو مبارک آبادی افزود: با اجرای طرح بسیج استانی و شناسایی و درمان به موقع زنان 10 تا 49 ساله همسر دار مبتلا به بیماریهای زمینه ای گامی موثر در راستای کاهش مرگ ومیر مادران بدلیل عوارض بارداری و زایمان در استان برداشته ایم.

وی اظهار کرد: فوائد مراقبت های پیش از بارداری موجب تشخیص به موقع و درمان بیماریهای مادر و همچنین باعث کاهش عوارض بارداری و مرگ ومیر مادران می شود.

مبارک آبادی بیان کرد: مراقبت های قبل از بارداری به عنوان طب پیشگیری و عامل مهمی در سلامت مادر و جنین است؛ این مراقبت ها بسیاری از عوارض را که در حاملگی تاثیر گذار هستند، تشخیص و یا باعث کاهش و یا کنترل این بیماریها می شود و حاملگی سالم تر و با عوارض کمتر شاهد خواهیم بود؛ همچنین رعایت نکات بهداشتی و مراقبت های پیش از بارداری سلامت نوزاد و مادر را ارتقاء می دهد و باعث کاهش استرس خانواده ها می شود.

کارشناسان شاغل در شهرستانهای تابعه بصورت ویدئو کنفرانس در معاونت بهداشتی برگزار شد.


١٤:٠٩ - 1398/10/16    /    شماره : ١٦٥٥٩    /    تعداد نمایش : ١٥خروج