صفحه اصلی > اخبار 


فراخوان شبکه مشارکت مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران - نیماد
 
NIMAD

نیماد، مؤسسه‌ای ملی برای مدیریت تخصیص اعتبار در راستای توسعه و تعمیق تحقیقات علوم پزشکی کشور است. مشارکت معنوی و همکاری داوطلبانه و افتخاری برای ۱- داوری، ۲- نظارت و ۳- عضویت در کمیته‌های مؤسسه و عهده‌داری نقش‌های ۴- دبیر و ۵- ریاست کمیته‌های تخصصی و گردش این مسؤولیت‌ها از سوی جامعه علمی، ضروری و مورد نیاز است.


مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران به منظور جلب همکاری داوطلبانه، فراخوان ثبت‌نام در شبکه مشارکت در این مؤسسه را به شرح زیر اعلام کرد:

اعلام فراخوان:
چهارشنبه اول اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰
مهلت فراخوان: دوشنبه ۲۰ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰
فرم ثبت‌نام: فایل فرم ثبت‌نام
ارسال فرم ثبت‌نام: لطفا فرم تکمیل شده را با نام خانوادگی خود به انگلیسی نامگذاری کرده و در اینجا بارگذاری کنید
فرم‌هایی که از طریق رایانامه (ای‌میل) ارسال شوند مورد بررسی قرار نخواهند گرفت.تضاد منافع، محرمانگی و معیارهای ورود

مشارکت با مؤسسه، نیازمند ابراز منافع همزمان و مدیریت تضاد منافع، حسب سطح همکاری است (مدیریت تضاد منافع در نیماد، پویا و پیش‌دستانه است). به عنوان مثال در صورت دعوت به عضویت در کمیته‌‌های تخصصی مؤسسه (نقش‌های ۳، ۴ و ۵)، تعهدات/پیش نیازهای ذیل مورد انتظار است و در بدو عضویت با کاندیدای محترم، توافق و احراز خواهد شد:

۱. امکان صرف زمان برای داوری غنی (با فرض حداقل دو فراخوان در هر سال و غربالگری حداقل ۳۰ پروپوزال اولیه و ۱۰ پروپوزال کامل) و حضور در جلسات کمیته

۲. امکان حضور فیزیکی در جلسات کمیته (حداقل ۲ جلسه در هر فصل)

۳. تبعیت از دستورالعمل مدیریت تضاد منافع و ابراز منافع همزمان (مانند: عدم امکان ارایه طرح به کمیته‌ مربوطه به عنوان محقق اصلی/مجری توسط شخص محترم عضو کمیته و بستگان عزیز وی و عدم پذیرش داوری در صورت وجود تضاد منافع).

۴. دارا بودن مرتبه دانشیاری و بالاتر برای عضویت در همه کمیته‌ها به استثنای کمیته فناوری و نوآوری در علوم پزشکی

تسلط به زبان انگلیسی در دو مهارت درک مطلب (خیلی خوب یا عالی) و نگارش (خوب، خیلی خوب یا عالی)، پیش‌نیاز مشارکت مفید در نقش‌های ۵ گانه داور، ناظر، عضو کمیته، دبیر کمیته و رئیس کمیته می‌باشند.

مراعات اصل محرمانگی اطلاعات در مسؤولانه‌ترین شکل ممکن از کلیه مشارکت‌کنندگان مورد انتظار است.چگونگی مرور درخواست‌های عضویت در کمیته‌های مؤسسه

یادداشت انگیزش توسط رئیس موسسه مرور شده و با نیازهای جاری عضویت در کمیته‌ها (که از سوی رؤسای کمیته‌ها و دبیر بازخورد داده شده است)، سنجیده می‌شود. یادداشت انگیزش دست اول و اصیل متناسب با مأموریت نیماد، اعلام معرفین فرهیخته و فراگیری حضور از رشته‌های مرتبط مختلف در یک کمیته، شروط کافی برای عضویت دانشمندان و پژوهشگران محترمی است که تقاضای عضویت (شخصا یا از سوی شخص ثالث) داشته‌اند.
پذیرش تعهدات بار کاری، تضاد منافع و محرمانگی نیز شروط لازم هستند.
سیاست مؤسسه، دعوت از همگی افراد مشمول شروط لازم و کافی، به عضویت دوره‌ای در کمیته‌های نیماد است. عضویت در کمیته‌های نیماد (در ظرفیت رئیس، دبیر و عضو کمیته)، دو ساله است و قابل تمدید به سه دوره و مجموعا و حداکثر شش سال می‌باشد. تمدید بر اساس استمرار تمایل پژوهشگر و مراعات شروط لازم و کافی صورت می‌پذیرد. امکان عضویت مجدد پس از پنج سال استراحت وجود دارد.

سایت منبع

تاریخ درج خبر : 1400/02/11 | کد خبر : ٢٢٤٤٥ | تعداد نمایش خبر : 20
 

 


خروج