صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

زنان ، مدیریت سلامت و مهار کرونا

      بزرگداشت هفته ملی سالمت بانوان ایران(سبا) همه ساله از 24 لغایت 30 مهر ماه در سطح کشور برگزار می گردد. این مناسبت فرصتی است برای جلب حمایت و توجه بیشتر مردم و مسئولین به سالمت بانوان و تاثیر آن بر سلامت خانواده و جامعه. در حال حاضر بیش از یکسال است که همه گیری کرونا بر جنبه های مختلف سالمت سایه انداخته و عالوه بر سالمت جسمی، سالمت روانی و اجتماعی را تهدید میکند. اگرچه شواهد ملی و بین المللی حاکی از آن است که در همه گیری کووید 1۹ ،خطر مستقیم بیشتری، سلامتی و حیات مردان را تهدید می کند، اما تاثیر طولانی مدت این همه گیری، بر سلامتی جسمی، روانی و اجتماعی زنان می تواند آسیب های جدی به خانواده و جامعه وارد نماید. از این رو همانند سال گذشته، موضوع سالمت بانوان در دوران کرونا محور فعالیتهای این هفته قرار خواهد گرفت.

       زنان نقش محوری در مدیریت سلامت ایفا میکنند. آنان با افزایش آگاهی، ارتقا سواد سلامت، ایجاد سبک زندگی سالم، حمایت از همسر و سایر اعضا خانواده، مدیریت سالمت جسمی و روانی خود و خانواده را بعهده دارند. به همین منظور، هفته سبا در سال جاری به نقش مدیریتی زنان در ابعاد مختلف سالمت خواهد پرداخت. 

امسال، هفته ملی سلامت بانوان با شعار *زنان ، مدیریت سلامت و مهار کرونا* برگزار می شود.

 

🔸روزنگار هفته سلامت بانوان ایرانی :

شنبه ۲۴ مهر 

زنان و مدیریت اطلاعات در بحران کرونا (دریافت اطلاعات از منابع معتبر ، تشخیص منابع معتبر از غیر معتبر ، استفاده صحیح و انتشار اطلاعات در شبکه های مجازی) 

 

یکشنبه ۲۵ مهر 

زنان و مدیریت سلامت روان در بحران کرونا (مدیریت استرس ، خشونت خانوادگی ، روابط خانوادگی سالم ، تقویت مهارت های ارتباطی ، حمایت همسران از یکدیگر و مدیریت سوگ)

 

دوشنبه ۲۶ مهر 

زنان و مدیریت زندگي سالم در بحران کرونا (تغذیه سالم،  فعالیت بدنی در منزل) 

 

سه شنبه ۲۷ مهر

زنان و سلامت اجتماعی در بحران کرونا (فقر ، کرونا ، از دست دادن سرپرست خانواده و...)

 

چهارشنبه ۲۸ مهر

زنان و سلامت باروری کرونا (روابط زناشویی ایمن و سالم، بارداری زایمان و شیردهی)

 

پنج شنبه ۲۹ مهر

زنان و واکسیناسیون کووید (اهمیت واکسیناسیون و رفع باورهای غلط ، دریافت اطلاعات صحیح درباره عوارض واکسیناسیون و مدیریت آن)

 

جمعه ۳۰ مهر 

زنان و مدیریت سلامت خانواده در بحران کرونا (حمایت از همسران و فرزندان ، پیشگیری از انتقال کووید در بین افراد خانواده)

 


١٩:٣٨ - 1400/07/24    /    شماره : ٢٤٥٥٧    /    تعداد نمایش : ٩٣خروج