صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


ارزیابی ارائه خدمات بهداشتی و درمانی مراکز خدمات جامع سلامت جزیره هرمز و فین
توسط رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس صورت گرفت؛
ارزیابی ارائه خدمات بهداشتی و درمانی مراکز خدمات جامع سلامت جزیره هرمز و فین
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس و هیئت همراه از مرکز خدمات جامع سلامت و پایگاه سلامت تحت پوشش جزیره هرمز و فین بصورت سرزده بازدید کرد.
 ٠٩:٠٨ - 1399/11/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
وبینار تغذیه سالم ویژه دانشجویان و طلاب حوزه علمیه در شرایط پاندمی کرونا
توسط واحد بهبود تغذیه مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس صورت گرفت:
وبینار تغذیه سالم ویژه دانشجویان و طلاب حوزه علمیه در شرایط پاندمی کرونا
همزمان با یازدهمین طرح بسیج ملی تغذیه از 15 لغایت 30 دی ماه، وبیناری با موضوع تغذیه سالم جهت پیشگیری از کرونا به منظور آموزش جوانان دانشجو و طلاب حوزه علمیه به همت واحد بهبود تغذیه مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس برگزار شد. رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس هدف از انتخاب این گروه را آموزش عموم مردم عنوان کرد و افزود: این آموزش ها از طریق دانشجویان و طلاب به صورت آبشاری برای آگاهی بخشی عمومی می باشد. دکتر عبدالجبار ذاکری گفت: در حال حاضر ویروس کرونای جدید موجب شیوع بیماری کووید 19 گردیده که این روزها در کشور ما و سایر کشورهای جهان شایع شده است. این بیماری دارای طیف خفیف تا شدید است و می تواند نشانه هایی مانند سرماخوردگی، تب، سرفه، گلو درد، تنگی نفس، آبریزش بینی و سایر مشکلات تنفسی و گاهی علائم گوارشی مثل تهوع، استفراغ و یا اسهال را به همراه داشته باشد.
 ٠٧:٢٩ - 1399/11/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
تغذیه
توسط واحد بهبود تغذیه مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس صورت گرفت:
"تغذیه سالم برای پیشگیری از کرونا" به شیوه وب کنفرانس با ادارات شهرستان بندرعباس
همزمان با بسیج ملی تغذیه، وب کنفرانس با شعار تغذیه سالم جهت پیشگیری از کرونا، به منظور اجرای با شکوهتر و اطلاع رسانی جهت آموزش همگانی با ادارات شهرستان بندرعباس در خصوص نحوه اجرای برنامه و واصله از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی توسط واحد بهبود تغذیه مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس برگزار شد. رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس داشتن تغذیه مناسب و الگوی غذایی سالم را نیازمند دو اصل مهم وجود تعادل و تنوع در مصرف مواد غذایی دانست و افزود: تعادل به معنای مصرف مقادیر کافی از مواد غذایی مورد نیاز برای حفظ سلامت بدن و تنوع مصرف مواد غذایی از گروه های اصلی مواد غذایی است.
 ٠٧:٢٣ - 1399/11/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
تغذیه در کرونا
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس:
رعایت اصول تغذیه سالم در کنار پیشگیری از کرونا حائز اهمیت است
دکتر عبدالجبار ذاکری رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس در خصوص بسیج ملی تغذیه گفت: در شرایط فعلی کرونا ، رعایت اصول تغذیه سالم در کنار پیروی از پروتکل های بهداشتی پیشگیری و کنترل بیماری کروید -۱۹ برای تقویت سیستم ایمنی بدن حائز اهميت است . دکتر ذاکری بیان نمود: اصول رعایت یک تغذیه سالم در شرایط عادی لازمه یک زندگی سالم بر محور توسعه پایدار در هرجامعه ای است، اما وقتی با بحرانی مانند کرونا مواجه می شویم، رعایت اصول تغذیه سالم یکی از ارکان مهم و اساسی در تامین سلامت و کوتاه تر کردن دوران این بحران اهمیت پیدا میکند.
 ٠٧:٠٩ - 1399/11/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
طرح شهید سلیمانی
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس:
پیشگیری از ابتلا به کرونا در طرح شهید سلیمانی ادامه دارد
دکتر عبدالجبار ذاکری رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس گفت: به منظور مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ به شیوه محله و خانواده محور با استفاده از ظرفیت "برنامه هر خانه یک پایگاه سلامت" گام چهارم بسیج ملی با عنوان "طرح شهید حاج قاسم سلیمانی"با مشارکت درون بخشی و بین بخشی و بهره مندی از ظرفیت مشارکت های مردمی در سطح شهرستان بندرعباس با شکل گیری کمیته های عملیاتی و تیم های اجرایی (مراقبتی، حمایتی و نظارتی) از اول آذر شروع شده وتا اردیبهشت ۱۴۰۰ انجام گیرد.
 ٠٧:١٨ - 1399/11/07 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>