صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس:

پیشگیری از ابتلا به کرونا در طرح شهید سلیمانی ادامه دارد

 

 جلسه طرح محله محور مبارزه با کرونا (طرح شهید حاج قاسم سلیمانی) با حضور دکتر عبدالجبار ذاکری رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس، مدیران داخلی مراکز خدمات جامع سلامت و ناظرین شهرستانی در دفتر مدیریت مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس برگزار شد.

 دکتر عبدالجبار ذاکری رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس گفت: به منظور مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ به شیوه محله و خانواده محور با استفاده از ظرفیت "برنامه هر خانه یک پایگاه سلامت" گام چهارم بسیج ملی با عنوان "طرح شهید حاج قاسم سلیمانی"با مشارکت درون بخشی و بین بخشی و بهره مندی از ظرفیت مشارکت های مردمی در سطح شهرستان بندرعباس با شکل گیری کمیته های عملیاتی و تیم های اجرایی (مراقبتی، حمایتی و نظارتی) از اول آذر شروع شده وتا اردیبهشت ۱۴۰۰ انجام گیرد.

 رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس بیان کرد: اهداف کلی اجرای این طرح بزرگ و ملی، مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ از طریق مشارکت مردمی و هماهنگی بین بخشی است و اهدافی ازجمله قطع زنجیره انتقال ویروس و افزایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی، کاهش میزان بستری و مرگ‌ومیر و همچنین پوشش حمایتی از گروه‌های در معرض خطر را دنبال می‌کند.

وی افزود: همچنین تشدید نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی و اعمال قانون، تست گسترده و هدفمند و هوشمند، قرنطینه خانگی و رهگیری هوشمند، آموزش، اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی، حفاظت از گروه‌های آسیب‌پذیر، ایجاد محدودیت هوشمند و هدفمند و  تقویت فرایند درمان سرپایی و کاهش موارد بستری از جمله راهبردهایی تعریف‌شده برای این طرح ملی است.

دکتر ذاکری خاطرنشان کرد: پایش مستمر و همکاری مردم نقش بسیار مهمی در اجرای این طرح‌ دارد. همچنین در این طرح بسیجیان ‌و کارشناسان حوزه بهداشت با مراجعه به افراد نیازمند و تأمین نیازهای اولیه آنها، به اجرای بهینه پروژه قرنطینه معکوس یاری می دهند.

در این جلسه هرکدام از حضار در حوزه کاری خود مسائل و پیشنهادات لازم را مطرح و بررسی شد.

 


٠٧:١٨ - 1399/11/07    /    شماره : ٢١٢٢١    /    تعداد نمایش : ١٢١خروج