صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس:

رعایت اصول تغذیه سالم در کنار پیشگیری از کرونا حائز اهمیت است

 رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس در خصوص بسیج ملی تغذیه گفت: در شرایط فعلی کرونا، رعایت اصول تغذیه سالم در کنار پیروی از پروتکل های بهداشتی پیشگیری و کنترل بیماری کووید ۱9 برای تقویت سیستم ایمنی بدن حائز اهميت است.

دکتر عبدالجبار ذاکری افزود: اصول رعایت تغذیه سالم در شرایط عادی لازمه یک زندگی سالم بر محور توسعه پایدار در هرجامعه ای است، اما وقتی با بحرانی مانند کرونا مواجه می شویم، رعایت اصول تغذیه سالم یکی از ارکان مهم و اساسی در تامین سلامت و کوتاه تر کردن دوران این بحران اهمیت پیدا می کند.

وی عنوان کرد: تغییر الگوی غذایی در دوران قرنطینه و محدودیتهای اجتماعی ناشی از شیوع ویروس همه‌گیر کرونا، ضرورت ماندن در منزل موجب تغییراتی در الگوی غذایی خانواده شده، ریزه خواری و مصرف تنقلات کم ارزش غذایی، افزایش زمان تماشای تلویزیون، کار با کامپیوتر و تبلت و شبکه های مجازی و در نتیجه کاهش تحرک بدنی از عواملی است که با بروز اضافه وزن و چاقی و برخی کمبود های تغذیه ای می تواند موجب تضعیف سیستم ایمنی بدن شده و شانس ابتلا به کرونا را افزایش دهد و در صورت ابتلا به بیماری روند بهبودی را با تاخیر مواجه سازد.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس اضافه کرد: در سال جاری، همانند سال های گذشته مقرر شده است که بسیج ملی تغذیه با شعار " تغذیه سالم برای پیشگیری از کرونا " از ۱۵ تا ۳۰ دی ماه در سراسر کشور برگزار گردد.

دکتر ذاکری تصریح کرد: با تغذیه صحیح و تقویت سیستم ایمنی بدن می توان از ابتلا به کرونا پیشگیری کرد ولی باید توجه کنیم که تغذیه صحیح به معنی مصرف مواد غذایی گران قیمت نیست بلکه با استفاده از جایگزین های مواد غذایی می توان تغذیه ای صحیح و متناسب با اقتصاد خانواده داشت.

ذاکری اظهار کرد: سامانه تلفنی 4030،  یکی از اقدامات مهمی است که در شرایط فعلی به دلیل عدم امکان مراجعه حضوری جمعیت به مراکز خدمات جامع سلامت برای ارائه خدمات مشاوره تغذیه برنامه ریزی گردیده است و همه روزه به صورت شبانه روزی پاسخگوی سوالات تغذیه ای تماس گیرندگان هستند.

وی تاکید کرد: در شرایط کنونی لازم است آحاد جامعه اطلاعات و پیامهای مربوط به تغذیه صحیح و سالم را از طریق منابع معتبر رسانه ای دریافت نمایند.

 

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس عنوان کرد: برای داشتن بدن سالم، باید "تغذیه سالم " داشته باشیم و بدن سالم سپری قوی در  برای ابتلا به بیماری است و تغذیه سالم، شاه کلید پیشگیری از کرونا است.

 


٠٧:٠٩ - 1399/11/08    /    شماره : ٢١٢٣٩    /    تعداد نمایش : ٩٨خروج