صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس کمیته کشوری اپیدمیولوژی ستاد ملی مقابله با کرونا وزارت بهداشت: مدیریت و کنترل خوب بیماری کرونا توسط ستاد مقابله با کرونا شهرستان پارسیان قابل تقدیر است

 

رئیس کمیته کشوری اپیدمیولوژی ستاد ملی مقابله با کرونا وزارت بهداشت:

مدیریت و کنترل خوب بیماری کرونا توسط ستاد مقابله با کرونا شهرستان پارسیان قابل تقدیر است

 

 

رئیس کمیته کشوری اپیدمیولوژی ستاد ملی مقابله با کرونا وزارت بهداشت در نشست مشترک با فرماندار پارسیان، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، رئیس دانشکده بهداشت دانشگاه و مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان پارسیان گفت: شاخص های هرمزگان در مدیریت و کنترل اپیدمی کرونا نسبت به کشور مطلوب است و هرمزگان بعنوان پنج استان برتر در این زمینه شناخته می شود.

 

دکتر حمید سوری از مدیریت خوب بیماری کرونا توسط ستاد مقابله با کرونا شهرستان و تیم سلامت شبکه بهداشت و درمان شهرستان پارسیان تشکر کرد و افزود: رمز موفقیت کنترل اپیدمی در شهرستان پارسیان، هماهنگی و همکاری بین بخشی و در راس آن پیگیری های ارزشمند فرماندار شهرستان می باشد که سبب شده  اپیدمی سوش آفریقایی در داخل شهرستان کنترل و به سایر مناطق خارج از شهرستان منتقل نشود.

 

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه شهرستان پارسیان محل تلاقی ۳ استان بوشهر، فارس و هرمزگان می باشد همچنین واجد شرایط طغیان های متعدد بوده و بعنوان یک منطقه استراتژیکی است؛ می بایست مدیریت کرونا در این منطقه باز تعریف شود لذا با مشارکت و همکاری استان های همجوار مدیریت این بیماری در سوش های جدید دور از انتظار نیست.

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان پارسیان ضمن ارائه گزارشی از نحوه مدیریت اپیدمی کرونا در شهرستان گفت: با شناسایی زود هنگام بیماران مثبت کرونا در سطح شهرستان پارسیان و مدیریت و کنترل اپیدمی با همکاری بسیار خوب بین بخشی و تیم بهداشت و درمان شهرستان توانستیم از گسترش و همه گیری ویروس جلوگیری کنیم.

 

دکتر آمنه ماجدی با اشاره به آمار موارد فوتی همچنین افراد پرخطر و آسیب پذیر در بین مبتلایان به کووید ۱۹ در سطح شهرستان ابراز کرد: موارد فوت ناشی از بیماری کرونا در افرادی که بیماری زمینه ای دارند به ترتیب اولویت  فشارخون بالا و دیابت می باشد.

 

فرماندار شهرستان پارسیان گفت: یکی از رویکردهای مهم ستاد مدیریت و کنترل کرونا در شهرستان پارسیان بهره گیری از ارائه آمارهای دقیق جهت مدیریت بهتر این بیماری بود.

 

مهندس مجتبی رضاپور با بیان اینکه من خودم را کارمند بهداشت می دانم، بعنوان نماینده عالی دولت تمام تلاشم را در راستای کاهش مرگ و میر همشهریان ناشی از کرونا خواهم کرد.

 

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان پارسیان

 

 

 


١١:٥٣ - دوشنبه ٣ خرداد ١٤٠٠    /    شماره : ٢٢٧٥٨    /    تعداد نمایش : ١٠خروج