صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه پزشکان
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم:

اجرای به هنگام پروتکل های درمان، قدمی مؤثر در کاهش مراجعات به بیمارستان

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم در جلسه آموزشی با کلیه پزشکان عمومی بخش های دولتی و خصوصی گفت: با توجه به شیوع و افزایش ویروس کرونا، اجرای دقیق و به هنگام پروتکل های درمان کووید در بیماران سرپایی مراجعه کننده به پزشکان عمومی، اولین قدم مؤثر در کاهش موارد بستری خواهد بود.  

دکتر حمیدرضا بهزادی افزود: مراجعه دیر هنگام بیماران مبتلا به کووید، یکی از دلایل افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا، به خصوص بیماران بد حال در بیمارستان می باشد. 

دکتر صادقی، رییس نظام پزشکی شهرستان قشم خطاب به پزشکان حاضر در جلسه گفت: در صورت داشتن بیمار با هر گونه علائم سرماخوردگی و سایر علایم های شایع فصلی و غیر فصلی، به بیماری کووید شک داشته باشید و با توجه به اینکه امکان منفی کاذب بودن تست ها وجود دارد، درمان کووید در نظر گرفته شود .

 متخصص عفونی بیمارستان پیامبر اعظم (ص) قشم نیز گفت: تشخیص اولیه و ارجاع به موقع بیماران مشکوک به کووید، ضمن کاهش طول درمان بیماری، از انتشار ویروس بین افراد خانواده و جامعه نیز جلوگیری می کند.  

دکتر رادمهر افزود: افراد بالای ۶۵ سال و دارای بیماری زمینه ای، جزء گروه های پر خطر هستند که در صورت داشتن علایم، حتماً باید به بیمارستان ارجاع داده شوند و هیچ اقدام درمانی صورت نگیرد.  

 دکتر رادمهر ضمن اشاره به تأثیر درمان با هیدروکسی کلروکین در روزهای اول بیماری، عنوان کرد: پیگیری حال عمومی بیماران از نظر علایم خطر بیماری، بعد از تجویز دارو حائز اهمیت است که در صورت نیاز به اقدامات درمانی بیشتر، به بیمارستان ارجاع داده شوند.

دکتر هرو آبادی، رییس بیمارستان پیامبر اعظم (ص) قشم ضمن تقدیر از زحمات کادر بهداشت، بیان داشت: کاهش بار مراجعات به بیمارستان در دوران شیوع ویروس کووید را مدیون تلاش های شبانه روزی و دلسوزانه کادر بهداشتی شبکه بهداشت هستیم .

همچنین وی عنوان کرد: کادر متخصص و مجرب بیمارستان ضمن ارایه خدمات به موقع درمانی، با تمام توان بهترین درمان را برای بیماران بستری در نظر می گیرند. 

جلسه آموزشی درمان سرپایی کووید برای پزشکان عمومی بخش های دولتی و خصوصی سطح شهرستان قشم برگزار شد و دکتر رادمهر متخصص عفونی بیمارستان پیامبر اعظم (ص) قشم، پروتکل های درمانی کووید در بیماران سرپایی، علایم هشدار بیماری که نیاز به ارجاع به متخصص داشته باشد و تجویز ویتامین ها را به صورت کامل توضیح داد.


١٣:١٠ - شنبه ٤ ارديبهشت ١٤٠٠    /    شماره : ٢٢٤٨٧    /    تعداد نمایش : ٢٣خروج