صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

شورای سلامت
كنترل شيوع و مديريت بيماري كرونا با مشاركت مردم محقق خواهد ش

كنترل شيوع و مديريت بيماري كرونا با مشاركت مردم محقق خواهد ش

فرماندار بشاگرد در جلسه ستاد پيشگيري، كنترل و مبارزه با كوويد 19 که در محل سالن اجتماعات فرمانداري، برگزار شد؛ گفت: كنترل شيوع و مديريت بيماري كرونا با مشاركت خوب و حداکثری مردم محقق خواهد شد.

احمد محمودي افزود: با توجه دستورالعمل ابلاغي از سوي ستاد كرونا كشور و رنگ بندي شهرستانهاي استان، شهرستان بشاگرد در وضعيت زرد به معناي خطر متوسط  مي باشد و اين به منزله سفيد بودن شهرستان نيست و بايد حساس تر از هميشه با اين موضوع برخورد كنيم.

محمودی ابراز کرد: طي اين ابلاغيه كليه مشاغل سطح 4 شامل پارك ها و بوستانها، مهد كودك ها، تالارهاي پذيرايي و رستورانها، آرايشگاههاي زنانه، همه فعاليت هاي فرهنگي، مدارس، تمامي دانشگاههاي و حوزه هاي علميه بمدت 2 هفته تعطيل و برگزاري كليه مراسمات و تجمعات همچنان ممنوع مي باشد.   

وي عنوان کرد: با توجه شيوع گسترده ويروس كرونا در سطح شهرستان بايد همه مراجعين به ادارات، بانكها و اصناف سطح شهرستان از ماسك استفاده كنند و در غير اين صورت از درب ورودي ساختمان اداري اجازه ورود  نداشته و هيچ گونه خدماتي به آنها ارائه نخواهد شد.

فرماندار بشاگرد اضافه كرد: دهياران و شوراها نسبت به اطلاع رساني و نصب بنر درخصوص بيماري كرونا و قرنطينه كردن افراد مبتلا و مشكوك در سطح روستا همكاري لازم با شبكه بهداشت و درمان داشته باشند تا شاهد كاهش افراد مبتلا به اين بيماري در سطح شهرستان باشيم.

پيرداد نجفي سرپرست شبكه بهداشت و درمان گفت: يكي از تهديدهاي مهم و جدي براي سلامت شهروندان در مقطع فعلي برگزاري مراسم عروسي و تجمعات پرازدحام است كه در راستاي صيانت از سلامت مردم و پيشگيري از شيوع بيشتر بيماري كرونا برگزاري مراسمات عروسي و تجمعات غير ضرور ممنوع مي باشد.

نجفي ادامه داد: با توجه به وضعيت شيوع و ابتلا بيماري و وضعيت هشدار (رنگ زرد) در شهرستان بشاگرد از شنبه اول آذر حضور كارمندان و شاعلين تمامي ادارت و نهاد هاي دولتي و خصوصي با ظرفيت دو سوم صورت پذيرد. همچنين اماكن آموزشي و مدارس از اول آذر به مدت دو هفته به صورت غير حضوري فعاليت نمايند.

دبير شوراي سلامت و امنيت غذايي شهرستان، ضمن رعايت دستورالعمل هاي بهداشتي و رعايت فاصله گذاري اجتماعي در همه صنوف مشاغل سطح 4 ( پارك ها، بوستان ها و تفرجگاه ها) از اول آذر به مدت دو هفته تعطيل مي باشد.

مهندس نجفي به دستورالعمل گام چهارم بسيج ملي با عنوان "طرح شهيد حاج قاسم سليماني" در مديريت و كنترل اپيدمي كوويد19 به شيوه محله و خانواده محور با استفاده از ظرفيت برنامه "هر خانه يك پايگاه سلامت" و مشاركت درون بخشي و بين بخشي و بهره مندي از ظرفيت مشاركت هاي مردمي اشاره کرد


١١:٢٥ - 1399/11/19    /    شماره : ٢١٤٠٣    /    تعداد نمایش : ٢٩٨