صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

پایش
نظارت بر روند اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در شهرستان بشاگرد

نظارت بر روند اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در شهرستان بشاگرد

نظارت بر روند اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در شهرستان بشاگرد

 

 

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان هدف از اجرای گام چهارم بسیج مدیریت و کنترل اپیدمی کووید 19، مزین بنام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را از طریق مشارکت مردمی، هماهنگی بین بخشی و بهره گیری از کمک های نیروهای بسیج و داوطلب مردمی عنوان کرد.

دکتر ابراهیم حسن نژاد افزود: بالابردن سطح سواد سلامت مردم با برنامه ریزی و آموزش هدفمند می تواند کمک بزرگی در جهت از بین بردن چالش ها و مشکلات موجود بهداشتی در سطح شهرستان داشته باشد و در این امر می توان از ظرفیت بی نظیر نیروهای بسیجی و امدادگران هلال احمر به عنوان بازوی توانمند استفاده کرد.

موسی رنجبر رئیس و جانشین سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان در این بازدید با اشاره به روند مطلوب اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در شهرستان بشاگرد، ظرفیت همکاری در این شهرستان را مطلوب عنوان کرد و گفت: مشارکت، همکاری و همراهی مسئولین به همراه شهروندان و معتمدین در شهرستان، یکی از شاخص های خوب در روند اجرای طرح و مدیریت بیماری کروناست.

احمد محمودی فرماندار بشاگرد گفت: پیشگیری و کنترل بیماری، بهترین و ارزانترین راهکار در این زمینه به شمار می‌رود که می تواند با استفاده از ظرفیت نیروهای مردمی، هلال احمر و بهره گیری از توان نیروهای بسیج در خصوص اقناع سازی و حساس سازی مردم، بیماری کرونا را در جامعه کنترل کرد.

محمودی اضافه کرد: سلامتی حق هر شهروندیست و جهت صیاتت از حقوق شهروندی و اجرای هر چه بهتر این طرح تمامی دستگاههای اجرایی موظف به همکاری با افراد درگیر در طرح هستند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان بشاگرد گزارشی از روند اجرای طرح مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹به شیوه محله و خانواده محور، مبتنی بر برنامه هر خانه یک پایگاه، استقرار تیم ها، اولویت بندی تیم ها براساس موقعیت و نیاز هر منطقه، نحوه به کارگیری نیروهای داوطلب مردمی ارائه داد.

این نشست با حضور دکتر ابراهیم حسن نژاد قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان و موسی رنجبری، رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی هرمزگان، احمد محمودی فرماندار بشاگرد ، سرگرد محمد کاملی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان و مهندس پیرداد نجفی سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان بشاگرد انجام شد.


١١:٤٠ - 1399/11/19    /    شماره : ٢١٤٠٦    /    تعداد نمایش : ٢٩٧