صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

هشدار سرپرست شبكه بهداشت و درمان بشاگرد نسبت به خيز بيماري كوويد 19/ افزايش موارد مثبت كوويد 19 در شهرستان بشاگرد

هشدار سرپرست شبكه بهداشت و درمان بشاگرد نسبت به خيز بيماري كوويد 19/ افزايش موارد مثبت كوويد 19 در شهرستان بشاگرد

مهندس پيرداد نجفي، سرپرست شبكه بهداشت و درمان شهرستان بشاگرد گفت: همدلي و تلاش حوزه هاي مرتبط در اجراي طرح سردار شهيد حاج قاسم سليماني، در كاهش شيوع بيماري كرونا در كشور ستودني است و حفظ اين دستاورد نيازمند تلاش همه ما در تمام مناطق شهري و روستايي شهرستان مي باشد.

سرپرست شبكه بهداشت و درمان شهرستان بشاگرد تأکید کرد: هر گونه عادي انگاري و غفلت، برابر است با افزايش موارد كوويد 19 و با توجه به سرعت بالای سرايت پذيري این ويروس و شيوع اين بيماري در دو هفته گذشته و همچنین موارد سرپايي در شهرستان نگران كننده است.

 نجفي افزود: پايش مستمر و مديريت هوشمند بيماري و حفظ ساختار منسجم مبارزه با بيماري كرونا به شيوه محله محور و خانه به خانه با غربالگري، انجام تست از افراد مشكوك و رصد و رهگيري افراد در معرض تماس با كشف زود هنگام افراد مبتلا و همچنين رعايت قرنطينه و انجام دستوالعمل هاي بهداشتي به منظور قطع زنجيره انتقال بيماري كوويد19 از وقوع پيك جديد بيماري در شهرستان و به دنبال آن در استان جلوگيري مي نمايد.

سرپرست شبكه بهداشت و درمان شهرستان بشاگرد اضافه كرد: به منظور تقويت چرخه شناسايي و مراقبت بيماران (قرنطينه و رديابي موارد تماس) و با توجه به اهميت مراقبت از بيماري در شرايط كنوني، تأكيد مي گردد (عليرغم كاهش همه گيري و ورود به وضعیت هشدار آبي) لازم است كليه دستورالعمل هاي بهداشتي و الزامات فاصله گذاري در همه اماكن و فعاليت ها رعايت گردد و همه ادارات و اصناف نسبت به تشديد نظارت ها و جديت در برخورد با متخلفين اقدام نمایند.

احمد محمودي فرماندار بشاگرد گفت: شرايط و وضعيت شهرستان حساس و مستعد خيز جديد بيماري است. متأسفانه شهرستان بشاگرد بالاترين موارد بروز به ازاي جمعيت شهرستان در دو هفته گذشته را داشته و موارد مثبت قطعي سرپايي افزايش داشته است. پس اجراي دستور العمل هاي بهداشتي و اقدامات پيشگرانه از سرايت بيماري كوويد19 و پيوند صميمي همكاري در طرح شهيد سليماني به حمدالله با هم افزايي كه داشته، با جديت و وسواس بيشتري دنبال شود و در اين راستا اهتمام جدي صورت پذيرد.

 فرماندار بشاگرد عنوان كرد: براي جلوگيري از ورود ويروس جديد، به خصوص ويروس جهش يافته در ايام تعطيلات و مناسبت هاي ملي پيش رو، پايش و رصد ترددها به شهرستان و پرهيز از دورهمي ها و مهمانی ها به طور جد پيگيري شود.

در پايان از مدافعان سلامت در حوزه پيشگيري و بهداشت تجليل شد.


٠٧:٢٧ - 1399/11/26    /    شماره : ٢١٤٨٧    /    تعداد نمایش : ٤٢٩