صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

بخش تالاسمی
ارائه خدمت به بيماران تالاسمي در بيمارستان بشاگرد

ارائه خدمت به بيماران تالاسمي در بيمارستان بشاگرد

سرپرست شبكه بهداشت و درمان شهرستان بشاگرد از ارائه خدمت به بیماران تالاسمی در بیمارستان بقیة الله این شهرستان خبر داد.

 مهندس پيرداد نجفي گفت: بتا تالاسمي همچنان به عنوان مشكل عظيم بهداشت عمومي، طب و جوامع در تمام جهان مي باشد و حدود 3 درصد از جمعيت جهان ناقل ژن بتا تالاسمي هستند.

 وی عنوان کرد: در كشور ما در استان هاي شمالي و سواحل جنوب كشور اين بيماري شايع تر است، هرچند در ساير مناطق نيز كم و بيش ديده مي شود، دو ميليون ناقل بتا تالاسمي و بيش از 15 هزار بيمار مبتلا به بتا تالاسمي ماژور در ايران زندگي مي كنند.

مهندس نجفي بیان کرد: بقا و كيفيت زندگي افراد مبتلا به تالاسمي و افزايش اميد به زندگي در آنها امروزه بسيار بهبود يافته است؛ مراقبت مستمر و پايبندي به رويه ها و رفتارهاي بهداشتي نيز به حفظ سلامت افراد مبتلا كمك مي كند.

سرپرست شبكه بهداشت و درمان شهرستان بشاگرد اظهار کرد: با تلاش خادمان بخش سلامت مردم در شهرستان بشاگرد و با هدف دسترسي آسان و بهبود خدمات سلامت به بيماران تلاسمي مشمول دريافت خون، بخش تلاسمي در بيمارستان بشاگرد شروع به ارائه خدمت به 27 بيمار تلاسمي نمود.

سرپرست شبكه بهداشت و درمان بشاگرد از خيرين سلامت خواست تا در تهيه داروها و مواد نياز اين بخش همكاري و مساعدت لازم را با توجه به بالابودن هزينه تامين داشته باشند.


٠٨:٣٣ - 1400/03/30    /    شماره : ٢٣٠٩٥    /    تعداد نمایش : ٢٨٦