صفحه اصلی > اخبار دانشکده پیراپزشکی 


  چاپ        ارسال به دوست

جشنواره سراسری فرهنگی و هنری ((اذان منتظران)) برگزار می شود.

ستاد اقامه نماز با مشارکت دستگاه‌های اجرایی و با توجه به جایگاه و عظمت اذان به عنوان مقدمه نماز و نقطه ورود و اتصال به خالق بی همتا «جشنواره سراسری فرهنگی و هنری اذان منتظران» را برگزار می‌کند.

به گزارش حلقه وصل؛ اذان شعاری موزون، کوتاه، پر محتوا و سازنده است که شامل اساسی‌ترین پایه‌های اعتقادی، جهت‌گیری عملی مسلمانان و اعلام موجودیت اسلام، معرفی عقاید و اعمال مسلمانان و فریاد علیه معبودهای خیالی است. اذان، آماده ساختن روح، دل و جان برای ورود به « نماز » و فریادی است که طنین ملکوتیان در فضا، دل مومنان را به سوی خدا رهسپار می سازد.

در همین راستا و به جهت نشر و گسترش این شعار بزرگ دینی و اعتقادی، ستاد اقامه نماز با مشارکت دستگاه‌های اجرایی با توجه به جایگاه و عظمت اذان به عنوان مقدمه نماز و نقطه ورود و اتصال به خالق بی همتا «جشنواره سراسری فرهنگی و هنری اذان منتظران» را برگزار می کند.

 

اهداف جشنواره

«توسعه و ترویج فرهنگ نورانی اذان در قالب های فرهنگی و هنری»، «شناسایی، معرفی و حمایت از هنر متعهدانه و هنرمندان متعهد مرتبط با اذان» و «تجلیل از فعالان فرهنگی، هنری و رسانه‌ای مرتبط با فرهنگ اذان» از اهداف برگزاری این جشنواره است.

 

محورهای جشنواره

این جشنواره در سه محور بخش علمی(شامل: مقاله علمی با موضوع فلسفه آثار و کارکردهای اذان)، بخش هنری (شامل: مستند، کلیپ کوتاه، موشن گرافیک و هنرهای تجسمی (خوشنویسی، نقاشی، عکاسی)) و بخش ادبی (شامل: خاطره ، شعر و داستان) برگزار می‌شود.

 

گاه‌شمار جشنواره

زمان ثبت نام و ارسال آثار از 10 آذر ۱۴۰۰ تا 12 بهمن ۱۴۰۰ می‌باشد. انتخاب آثار برتر از  12 بهمن ۱۴۰۰ تا 20 بهمن ۱۴۰۰ صورت خواهد گرفت.

اعلام نتایج برگزیدگان این جشنواره 20 بهمن ۱۴۰۰ و مراسم اختتامیه در تاریخ ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ برگزار خواهدشد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه برگزاری جشنواره به آدرس https://azan.namaz.ir مراجعه نمایند.

 


٠٨:٣١ - 1400/10/15    /    شماره : ٢٦٤٧٧    /    تعداد نمایش : ٤٧خروج